“ŞEHİTLİKTE İÇİP TEPİNENLER ŞEHİTLER TEPESİNİ BOŞ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“ŞEHİTLİKTE İÇİP TEPİNENLER ŞEHİTLER TEPESİNİ BOŞ BIRAKIRSAK NELER EDERLER?”

AK Parti Şuhut ve Sultandağı ilçe kongreleri şölen havasında gerçekleşti. Sultandağı kongresinde mevcut Başkan Mustafa Genç, Şuhut kongresinde ise mevcut Başkan Ali Diren yeniden başkan seçildiler. Kongrelerde bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen “Şehitlikte içip içip tepinenler şehitler tepesini boş bıraksak neler ederler?” dedi.

12 Mart 2020 - 09:21

AK Parti Şuhut ve Sultandağı ilçe kongreleri yapıldı. Kongrelere Genel Merkez İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Şölen havasında geçen kongrelerde Şuhut İlçe Başkanlığı görevine mevcut Başkan Ali Diren, Sultandağı İlçe Başkanlığı görevine ise mevcut Başkan Mustafa Genç seçildi.
“İLÇEYE DON SAVAR KURALIM ÜRETİCİMİZ MAĞDUR 
OLMASIN”
Milletvekili Ali Özkaya da “Sultandağı Belediyemizi aldığımızda burada belediyede birçok usulsüzlük olduğunu gördük. Bu sorunları çözerken baktık ki belediyenin hiçbir yakıt gideri yok. Sebebini öğrendiğimizde şaşırdık. Çünkü belediyede hiç araç yok. Yani akaryakıt kullanacak aracın olmadığını gördük. Hemen el birliği ile Sultandağı belediyemize araç alınması için çalışma başlattık. Dinar belediyemiz, Afyonkarahisar belediyemiz destek verdi ve şimdi hamdolsun yavaş yavaş ihtiyacı olan araçlar geliyor. Bir de buraya belediyemiz aracılığı ile don savar kuralım. Böylelikle vatandaşlarımız kiraz döneminde mağduriyet yaşamasınlar” dedi.

“PARTİMİZ KURULURKEN SULTANDAĞI’NDAN ADAY BULAMIYORDUK”
 Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise AK Parti’de görevlerin gelip geçici olduğunu vurgulayarak şöyle dedi; Biz Partimizi kurarken Sultandağı ilçemizde aday bulmakta zorlandık. Şimdiki Başkanımız Mustafa Genç o dönem adayımızdı. Bir de kayın pederi adayımız oldu. Koca ilçede sadece iki adayımız olurdu. Bir dönem Mustafa Genç’i başkan yaptık, diğer dönem kayın pederini. Teşkilatımızı gerçekten çok zor kurduk. Bugünlere öyle kolay gelmedik. Allah’a şükürler olsun ki burada belediye seçimlerinde belediyemize AK Parti bayrağını çektik.”

 “TEK VÜCUT OLARAK 
YÜRÜYECEĞİZ”
 Kongrelerde konuşan AK Parti Genel Merkez Afyonkarahisar İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, kongrelerin parti içerisinde birlik ve beraberliğin güçlendirdiği, yeni heyecanlar oluşturduğunu söyledi. Şuhut ve Sultandağı İlçe Kongrelerimizin ilçelerimize, şehrimize ve tüm teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini temenni ettiğini vurgulayan Çelebi şöyle dedi; “Biz her kongrede ilk günkü aşk ve heyecanla, birlik beraberlik içinde, el ele kol kola tek vücut olarak ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Amacımız aziz milletimizin refah seviyesini daha da yükseğe çekmektir. Hedeflerimize giderken tek vücut olarak yürüyeceğiz.”
 Kongrelerde bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Şu günlerde şehitler üzerinden siyaset yapan CHP’lilerin 2017 yılının Ağustos ayında Çanakkale’de ‘Adalet Kurultayı’ için kamp kurup sabaha kadar içki içip göbek attığını biliyor musunuz? Şehitlerin kemiklerini sızlatan rezalet maalesef yüreklerimizi dağladı. Düşünün bir kere şehitler mezarlığında içip içip tepinen zihniyetler şehitler tepesini boş bırakırsak neler ederler neler. Bu yüzden bunlara asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.
 “2071 YILINA KADAR SU
 SORUNU KALMADI”
 Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasında, “Şehitler tepesi boş kalmayacak. Çünkü bu tepe öyle kıymetli bir tepe ki bugün burada kongre yapabiliyorsak şehitlerimizin ödediği bedeldendir. Bugünlere öyle kolay gelmedik değerli kardeşlerim. Ben üniversitede hoca iken Cumhurbaşkanımız o zaman İstanbul büyükşehir belediye başkanıydı. Haliç’in sorununu çözmemi istedi. Üniversiteyi bırakıp bu işe giriştik. Bir süre sonra sorunu çözdük ve yaşanabilir bir Haliç’i oluşturduk. Sonra da İstanbul’un su sorunu ile yüz yüze geldi. Cumhurbaşkanımız bu konuda da çalışmamı istedi, çalışıp sorunu çözdük. Üniversiteye geri döneyim dedim, bu kez de Türkiye’nin su sorunu ile karşı karşıya geldik ve bugün ülkemizin 2071 yılına kadar su sorunu kalmadı” dedi.
 “BİZİM KONGRELERİMİZDE ZARAFET ÖNE ÇIKAR”
 Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de kongrelerin hayırlı olmasını dileyerek şöyle konuştu; “Kongreler
bir siyasi partinin yeniden güncellendiği ve tazelendiği dönemlerdir. AK Parti gibi davası 1400 yıl önceye dayanan partilerde kongreler bir zarafetin, güzelliğin zirveye çıktığı günlerdir. Bizim partimizde sandalyelerin havada uçuştuğunu göremezsiniz. Çünkü AK Parti’de kongrelerin kaybedeni olmaz. Bizim siyasi başarımızın altında yatan en önemli gerçekte budur.”
 
 
“CUMHURBAŞKANIMIZIN KARDEŞİ TEKKE KÖYÜNÜ SORDU”
 
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında İl Özel İdaresinin yatırımlarından söz etti. Çoban, “İl Özel idaresi olarak 59 belediye, 18 ilçe ve 429 köyümüze süratle yatırımlarımızı yapıyor, eksikleri gideriyoruz. Bizler en ücra köşeye bile nokta atışı yaparak ihtiyaçları karşılayan bir kurumuz. Kim oy verirse versin hizmeti ayağına götürürüz. İl Başkanlığım dönemimde bir gün Cumhurbaşkanımızın kardeşi Mustafa Erdoğan aradı. ‘Burhanettin Bey Şuhut ilçemizin Tekke köyünün su sorunu ne zaman çözülecek’ diye sordu. Ben de cevaben ‘Efendim bilgimiz var çalışmalarımız geçtiğimiz ay başladı. Gereken yapılıyor’ dedim. Ben kendisine neden bu köyü sordunuz diye sorduğumda ‘Ülkemizde birincil ihtiyaçları karşılanmayan yer kalmasın’ dedi. Oysa o köyden bize çok az oy çıkıyor ama biz o gözle asla bakmadık, bakamayız. Bugün de yarın da her vatandaşlımız birinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor” diye konuştu.
 
DİREN, GENÇ, BOZKURT VE ALDIRMAZ DA BİRER 
KONUŞMA YAPTI
 
İlçe kongrelerinde konuşan Şuhut İlçe Başkanı Ali Diren ve Sultandağı İlçe Başkanı Mustafa Genç ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz da birer konuşma yaptılar. Kongrelerde Şuhut İlçe Başkanlığı görevine mevcut Başkan Ali Diren, Sultandağı ilçe Başkanlığına ise mevcut Başkan Mustafa Genç seçildi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 2762 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
KENDİSİNİ 'JANDARMA KOMUTANI' OLARAK TANITAN DOLANDIRICI YAKALANDI
KENDİSİNİ 'JANDARMA KOMUTANI' OLARAK TANITAN DOLANDIRICI YAKALANDI