SELÇUK’TA DEVİR TESLİM TÖRENİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SELÇUK'TA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, görevini yeni Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’a devretti.

26 Haziran 2020 - 08:25

Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim törenine, dekanlar, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel katıldı.

Prof. Dr. Mustafa Şahin yaptığı konuşmada, “Selçuk Üniversitesi ülkemizin en köklü üniversitelerinden birisidir. Kurumsal altyapısı oluşmuştur ve bölgedeki birçok üniversitemizin kuruluşuna da katkı sağlamıştır. Bu nedenle böyle büyük bir üniversitenin rektörü olarak 4,5 yıl hizmet etme imkânı tanıdığı için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Süreç içerisinde Sayın YÖK Başkanımızın çok büyük desteklerini gördük. Üniversitemize kadro tahsisi konusunda kadroların izinlerinin alınması konusunda, ilan konusunda bütçelerin alınması konusunda bazı bölüm ve fakültelerin açılması konusunda hakikaten önemli katkılar ve destekleri oluştu. Üniversite olarak çok zor bir süreçten geçtik. Yaşanmış olan bir okyanus operasyonunun takip eden bir fetöcü kadrolaşma dönemi yaşadık. O kadrolaşma dönenin arkasından oluşan bir 15 Temmuz süreci yaşadık. Ve o süreçte üniversite içerisindeki hem vatan hainlerini hem çıkar çevrelerini temizleme görevi bize düştü. Çok etkin bir mücadele verdiğimizi düşünüyorum. Şu anda o mücadelenin yansıması olarak birçok dosya savcılıklarda yargıda devam ediyor. İnşallah bu işlerin sorumluları da orda yargı karşısında hesaplarını vereceklerdir.Tabii üniversitemiz büyük bir üniversite kendisine özgü sorunları olan bir üniversite bu nedenle o sorunların büyümemesi ve büyütülmemesi için özen hassasiyet gerekiyor. Dengelerin çok iyi kurulması lazım milli manevi değerleri olan milli ve yerli diye tanımlayabileceğimiz bir süreç yürüten bir üniversitedir” şeklinde konuştu.

Selçuk Üniversitesi’nin bugüne kadar 650 bin mezun verdiğini söyleyen Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Mezunlarımızı hem devletimizin çeşitli kurumlarında hem ülkemizin yurt dışı temsilciliklerinde görmekteyiz. Bu sürecin devam edebilmesi için üniversitemizin huzur barış mutluluk içerisinde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmesi gerekiyor. Zor bir görev biz inşallah alnımızın akıyla çıktık. Anlımız ak başımız dik ve arkamızda hiçbir olumsuzluk bırakmaksızın hem devlet hem millet hem de değerlerimiz adına bu görevi inşallah 4,5 yıllık bir sürenin sonunda değerli kardeşimiz Metin Aksoy,  hocamıza devrediyoruz. Allah kendisine muvaffakiyetler versin. Hakikaten rektörlük makamı çok güçlü bir makam ama aynı zamanda rektörler yalnız, rektörlerin görevi çok zor bunu yaşayan hocamız var, yaşayacak hocamız var. Bu açıdan bizlerin, rektörlerimize yardımcı olması gerekiyor. İnşallah bundan sonra kliniğimize döneceğiz. Mesleğimizi icra ederek bilimsel ve akademik faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’a başarılar dileyerek her an tecrübe ve birikimlerini aktarmaya hazır olduğunu belirtti.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ise, “Bizleri, bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanımız M. A. Yekta Saraç’a teşekkürlerimi sunarım. Öncelikle değerli rektörümüz Mustafa Şahin hocamızın yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisinin tecrübelerinden ve bilgi birikiminden ilerleyen dönemlerde de istifade etmek isteriz. Bugün geldiğimiz nokta akademi ve üniversitemiz için hizmet yarışında bir değişimden ibarettir. Selçuk Üniversitesini bizler devralırken, aldığımız yerden daha yukarılara ve ilerilere taşıma hedefi edinmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda gece gündüz demeden ekibimizle birlikte güçlü bir şekilde çalışma gayretinde olacağımızın bilinmesini isteriz. Akademik özgürlüğe riayet eden ve akademisyenlerimizin özlük haklarına azami hassasiyeti gösterecek şekilde çalışacağımız belirtmek isteriz. Cumhurbaşkanlığımızın özel olarak ricasıdır, Konya ile üniversitemiz arasındaki iş birliğinin daha güçlü kurulmasına öncülük edeceğiz. Bu noktada gayret edip gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Son olarak öğrencilerimiz daha verimli şartlarda eğitim almasını sağlayacak bir üniversite ortamı oluşturacağız. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Süleyman Okutan da rektörlük görevine devralan Prof. Dr. Metin Aksoy’a başarı dileklerinde bulunurken Prof. Dr. Mustafa Şahin’e ise üniversiteye yaptığı katkılarından dolayı teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından Prof. Dr. Mustafa Şahin, rektörlük görevini yeni Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’a devretti.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 504 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR’DE EN KAPSAMLI COVİD-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPILDI
AKŞEHİR’DE EN KAPSAMLI COVİD-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPILDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA ATEŞ AÇTIRDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA...