SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE 100. YIL ETKİNLİKLERİ DOLU DOLU...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE 100. YIL ETKİNLİKLERİ DOLU DOLU GEÇTİ

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını bilimden sinemaya, müzikten spora kadar birçok alanda düzenlediği etkinliklerle kutlayan Selçuk Üniversitesinde etkinlikler yıl sonuna kadar devam edecek.

13 Kasım 2023 - 13:10

Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik kapsamında Milli Mücadelenin Batı Cephesi Karargahı Akşehir’e tanıtım gezisi düzenlendi. Yeni kayıt yaptıran 130 öğrenci; Nasreddin Hoca Türbesi, Batı Cephesi Karargahı Müzesi, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi ve Akşehir Tarihi Kilisesi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.
AKŞEHİR İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER 
FAKÜLTESİ

Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Dünya ve Türkiye’de Enerji Politikaları” adlı konferans yapıldı.Fakülte Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Enerji alanında küresel ölçekte ve Türkiye’de yaşanan gelişmeler ve alternatif enerji kaynaklarını konu alan konferans, Selçuk Üniversitesi Yunak Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Sami Duran tarafından gerçekleştirildi.

YUNAK MESLEK 
YÜKSEKOKULU

Yunak Meslek Yüksekokulunca “Cumhuriyete Giden Yolda Akşehir Batı Cephesi Karargahı Müzesi” ziyaret edildi.

Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin de katıldığı program, Akşehir ve Yunak Belediyelerince desteklendi. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş ve Sevcan Çavdar öğrencilere müze hakkında bilgi verdi.

Selçuk Üniversitesi Taşkent Meslek Yüksekokulunda Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik kapsamında Tarih Öğretmeni Kübra Utku, “Cumhuriyetimizin Tarihsel Geçmişi ve Önemi”, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Osman Tugay da “Geçmiş Yüzyılda Türkiye Biyoçeşitliliği Üzerine Gelişmeler” konulu konferanslar verdi.

Selçuk Üniversitesi Ilgın Meslek Yüksekokulu tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik kapsamında “Ben de Oradaydım – Kariyer Günleri” adlı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak Ilgın Meslek Yüksekokulu mezunlarından Aydın Öztürk katıldı.
Selçuk Üniversitesi Huğlu Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik kapsamında Huğlu’daki Yaylacık Dağı eteklerinde “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenledi.
Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulunda Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik kapsamında “Cumhuriyet ve 100 Yıllık Birikim” adlı konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özkan Demir, Cumhuriyetin ilan edilme sürecini anlattı.
Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu tarafından yüz yüze ve çevrim içi (online) olarak “Beyşehir Selçuklu 1. Uluslararası Sosyal ve Beşeri Bilimler Kongresi” gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Gülcü’nün yaptığı kongrede 32 yüz yüze bildiri, 323 online bildiri sunuldu.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR FEN LİSESİ KONYA BİRİNCİSİ
AKŞEHİR FEN LİSESİ KONYA BİRİNCİSİ
BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI YILDIZ'DAN TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET
BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI YILDIZ'DAN TİCARET VE SANAYİ ODASINA...