SELÇUKLU ’DA ANLAMLI YARIŞMA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SELÇUKLU ’DA ANLAMLI YARIŞMA

Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesinde Kur’an’ı Oku, Düşün, Anla ve Yaşa temalı “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

29 Mayıs 2019 - 23:25

Öğrencilerin Seçmeli ders olarak tercih ettikleri Kur’an-ı Kerim dersinde öğrendikleri ve elde ettikleri kazanımları sergilemek amacıyla okulun konferans salonunda 9. Ve 10. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla yarışma yapıldı. Yarışma esnasında okunan bölümler Arapça metni ve mealiyle dinleyicilerle görsel olarak paylaşıldı. Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Memiş ÇİDEM, Sultan DAĞ ve Hümeyra BAYSAL yarışmanın jüri üyeliği görevlerini yaptılar. Öğretmenler kendi öğrencilerinin yarışmada bulunmasıyla heyecanlandıklarını ve çıkan sonuçlara göre derece alan üç öğrencinin de 9. Sınıf olmasının ayrı bir mutluluk verdiğini ifade ettiler. 
Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrenciler Abdullah AK, Ahmet TEK ve İbrahim YARAR ’a bayrak töreninde okul idaresi tarafından çeşitli ödüller verildi. Okul Müdürü Hasan Hüseyin AKBABA emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür edip öğrencilere başarılar diledi ve bu etkinlikten elde edilen sevabı okulumuza adını veren Şehit Yunus Ertürk’e İthaf ediyorum dedi.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 821 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI