SELÇUKLU LİSESİ ÜNİVERSİTE GEZİLERİNE AKDENİZ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SELÇUKLU LİSESİ ÜNİVERSİTE GEZİLERİNE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİN’DEN BAŞLADI

Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi, 12.sınıflardan 58 öğrencisini Akdeniz Üniversitesi ile buluşturdu.

24 Ekim 2019 - 00:31

Üniversite tanıtım gezisi kapsamında Hukuk Fakültesi ile Hemşirelik Fakültesi  ziyaret edilmiştir . Meslekler hakkında öğretim üyelerinden , Üniversite ve üniversite de yaşam hakkında tanıtım birimindeki  görevli kişilerden bilgi almışlardır. Üniversiteye girişte tanıtım birimi  görevlileri öğrencileri karşılamıştır. Burada konferans salonuna alınan öğrenciler slayt eşliğinde üniversitenin bütün bölümleri hakkında bilgi edinmişlerdir..Hukuk Fakültesinde öğrenciler; avukatlık, hakimlik ve savcılık mesleklerin inceliklerini öğrendiler. Mahkeme salonu olarak kullanılan bölümde ise bazı öğrencilerimiz avukat, bazı öğrencilerimiz hakim, bazıları tanık bölümünde oturarak mini bir mahkeme sürecini canlandırdılar. Burada bölümü ve mesleği tanıtan araştırma görevlisi öğrencilerin sevdiği mesleği seçmeleri gerektiğini özellikle vurgulamıştır. Gelecekte hangi mesleği seçerseniz seçin, severek ve isteyerek yaptığınız zaman işiniz sizin için bir iş değil hobi olabilir demiştir.
Hemşirelik Fakültesinde ise öğretim görevlisi hemşirelik esasları, öğrencilerin 4 yıl boyunca görmüş oldukları dersler ve öğrencilerin staj yapabildikleri kurumlar hakkında bilgi vermiştir. Bu bilgiler ışığında öğrencilerin tercihlerinin şekillendirilmesinde yardımcı olmuşlardır.
Fakülte ziyaretlerinden sonra okul yemekhanesine geçen öğrenciler  üniversite öğrencileri ile birlikte yemek yemişlerdir. Yemekten sonra Antalya’nın tarihinde önemli bir yeri olan Beylikler Dönemi eseri olan Yivli Minareli Cami’yi , Kaleiçini ve Konyaaltı plajını gezmişlerdir. 
Üniversite gezisi ile birlikte öğrenciler; üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgi sahibi olmuşlardır.Okul müdürü Hasan Hüseyin Akbaba, ‘‘ Bu gezinin amacı; üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimizin hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek ve motivasyonlarını arttırmayı sağlamaktır.’’ demiştir.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU OPERASYONLARI HIZ KESMİYOR
UYUŞTURUCU OPERASYONLARI HIZ KESMİYOR
Başkan Konuk:
Başkan Konuk: "Bir tesis yapıldı, Konya Şeker patates üretimini...