SELÇUKLU ŞEHİT YUNUS ERTÜRK ANADOLU LİSESİNDE KARİYER...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SELÇUKLU ŞEHİT YUNUS ERTÜRK ANADOLU LİSESİNDE KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında da ‘‘Kariyer Günleri’’ etkinliklerine başladı.

08 Kasım 2018 - 01:29

Öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri çerçevesinde Okul Öncesi Öğretmeni Özgür DOĞAN ve Fizyoterapist Hızır AKDENİZ okul öğrencileriyle buluşarak meslekleri hakkında öğrencilere bilgi verdi.Okul Öncesi Öğretmeni Özgür DOĞAN, sandalye kapmaca, kurt baba oyunları ile hikaye etkinliği gibi uygulamalar yaparak öğrencilere meslekte bir gününün nasıl geçtiğine dair örnekler sundu. Ayrıca okul öncesi öğretmenliğinin eğitim süreci ve geleceği hakkında bilgi verdi. 
Fizyoterapist Hızır AKDENİZ de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon mesleğinin tanımını yaparak mesleğin gerektirdiği özellikler, eğitim süreci ve iş olanakları hakkında bilgi verdi. İş sahasındaki tedavi uygulamalarını çeşitli görsellerle öğrencilere sundu. 
Okul müdürü Hasan Hüseyin AKBABA Kariyer Günleri etkinlikleri çerçevesinde öğrencileri bilgilendiren Özgür DOĞAN ve Hızır AKDENİZ’e teşekkürlerini sunarak hediye takdim etti. Yapılan etkinliklerin öğrencilerin motivasyonunu arttırdığını ve doğru hedefler belirlemelerine yardımcı olduğunu belirterek etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
HABER / MEHMET İNCE

Bu haber 352 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NEŞE DEMİR KONSERİ İPTAL EDİLDİ
NEŞE DEMİR KONSERİ İPTAL EDİLDİ
DEVLET HASTANESİNDEN ŞAMPİYONLUK YOLUNDAKİ AKŞEHİRSPOR'A DESTEK
DEVLET HASTANESİNDEN ŞAMPİYONLUK YOLUNDAKİ AKŞEHİRSPOR'A DESTEK