SEVGİ DE UZAY TERAPİSİ...
Reklam
Reklam

SEVGİ DE UZAY TERAPİSİ...

Özel Sevgi ve Rehabilitasyon Merkezin de uzay terapisi ünitesi faaliyete geçti.

08 Nisan 2019 - 08:40

Ünitenin açılışını kurum Personeli, Veliler ve Öğrenciler birlikte yaptı. Açılışta konuşan kurum Müdürü Uzman öğretici Tamer Ak  "Dünyada ve Ülkemizde nörolojik hastalıkların tedavisinde her yıl önemli gelişmeler kaydedilmekte, akademik çalışmalar yapılmaktadır. Nörolojik tanı konmuş çocuklarımızın fiziksel, sosyal ve psikoloji problemlerinin rehabilitasyonu önemli birçok sürecin bir arada yürütülmesi ile başarılı sonuçlar vermektedir. Uzay terapisi fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında son yıllarda geliştirilen ve Cerebral Palsy (CP) başta olmak üzere bir çok nörolojik hastalıkta kullanılan tedavi metodu bölgemizde hastaneler dahil İLK VE TEK ÖZEL SEVGİ REHABİLİTASYON Merkezimiz de üç uzman fizyoterapist eşliğinde uygulanmaktadır." dedi.  Uzman Fizyoterapistler eşliğinde özel bir ünitede uygulanan uzay terapi ihtiyaç duyan bireylerde gelişim sürecini hızlandırmaktadır. 
Uzman fizyoterapistlerce uygulanan uzay terapi süreci bu alanda ki çalışmalara olumlu katkılar vermiş hasta ve yakınlarından olumlu tepkiler alınmıştır.
Uzay terapisi yürüyemeyen çocukları heyecanla hayata bağladı bu ünite de sanki çocuklar yer çekimsiz ortamda yürüyormuş gibi vücut ağırlıkları dağıtılarak kaslara fazla yüklenmeden yavaş yavaş kasların çalışmasına imkan vermektedir.
Özel Sevgi ve rehabilitasyon Müdürü Uzman öğretici Tamer Ak' ın vermiş olduğu bilgiye göre Milli Eğitim bakanlığınca yapılan değişiklik sonucun da engelli sağlık kurulu raporu olmaksızın da ilgili bireylerin rehabilitasyon hizmetlerden yararlana bileceğini ifade etmiştir.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 961 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMNİYETTEN KAHVEHANEYE BASKIN
EMNİYETTEN KAHVEHANEYE BASKIN
YUNAK'TA EBA DESTEK NOKTALARI HİZMETTE
YUNAK'TA EBA DESTEK NOKTALARI HİZMETTE