SIFIR ATIK GETİRME MERKEZİ TEMELİ ATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SIFIR ATIK GETİRME MERKEZİ TEMELİ ATILDI

Akşehir İlçe Belediyesi tarafından ilçeye, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına Sınıf Atık Getirme Merkezi temeli atıldı.

18 Kasım 2020 - 23:18

Akşehir Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına başlattığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni tamamladı. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına geri dönüşüm konusunda örnek çalışmalara imza atan Akşehir  Belediyesi, her yıl binlerce ton atığı ekonomiye yeniden kazandırmak adına 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini şehre kazandırmak için temeli atıldı. 1. sınıf atık getirme merkezinde 13 farklı sınıfta atık
 depolanacak
Akşehir Belediyesi  55 Mahallede her gün dur durak dinlemeden yoğun bir çalışma sergilediğini kaydeden Akşehir  Belediye Başkanı Salih Akkaya daha temiz bir Akşehir  için, çöp toplanmasından yoğun caddelerin, yaya kaldırımlarının ve meydanların süpürge ile temizlenmesine kadar birçok işlemi kesintisiz sürdürdüklerini ifade etti. Tüm bunların yanında ‘Geri Dönüşüm’ çalışmalarının da kendileri için en önemli konu başlıklarından biri olduğunu ifade eden Başkan Akkaya “Çevre kirliliği tüm dünyada giderek büyüyen, büyüdükçe içinden çıkılamaz bir hal alan ve bu hal sebebiyle geleceğimizi tehdit eden bir mesele. Çevre kirliliğinin ve tehdidinin bertaraf edilebilmesi için yapılacak en güzel çalışma ise geri dönüşüm çalışmaları. Biz de bu noktada önemli bir çalışmanın altına imza atıyor ve tüm dünyada giderek büyük bir çevre sorunu haline gelen ambalaj atıkları, elektronik atıklar, tekstil atıkları, lastik, akü gibi atıklar başta olmak üzere 13 farklı sınıfta atıkların depolanması için 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini hayata geçiriyoruz. Dönüştürülebilir atıklar çöpe değil, faydalı olabileceği noktalara gidecek. 
Akşehir'e  hayırlı olsun” 
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 1297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞEHİT SİNAN AKTAYIN ADINA FİDAN DİKİMİ YAPILDI
ŞEHİT SİNAN AKTAYIN ADINA FİDAN DİKİMİ YAPILDI
ÇELTİK'TE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR
ÇELTİK'TE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR