ŞİMDİ TIRMANIŞ DEĞİL, TEMİZLİK ZAMANI!
Reklam
Reklam

ŞİMDİ TIRMANIŞ DEĞİL, TEMİZLİK ZAMANI!

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) Kulübü artık Tırmanış Zamanı Değil, Temizlik zamanı diyerek örnek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

07 Ekim 2019 - 08:39

Yapılacak olan etkinlikle ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: ÜLKEMİZİN DAĞCILIK KULÜPLERİYLE BİRLİKTE Şimdi Tırmanış Değil, Temizlik Zamanı! İSİMLİ PROJEYE Sultandağı ilçemizin SUDASK Sultandağı Dağcılık ve Gençlik Spor Kulübü, Ilgın İlçemizin Ilgın Doğa Severler Kulübü ve Akşehir Kulübümüz AKADEMİK KULÜBÜ OLARAK DESTEK VERİYORUZ.
SULTANDAĞLARININ TENMİZLİĞİNE AKŞEHİRDEN BAŞLAYIP İLERLEYEN GÜNLERDE DİĞER İLÇELERİMİZDE DEVAM EDECEKTİR.
AKŞEHİR BELEDİYEMİZ, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve KADİR YALLAGÖZ SAĞLIK YÜKSEK OKULUMUZCA DESTEKLENEN TEMİZLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

ETKİNLİK DETAYIMIZ AŞAĞIDADIR.
    
Gün geçtikçe tahrip edilmekte ve kirlenmekte olan doğal çevrenin; aynı evlerimizin, bahara ya da gelecek olan misafirlere hazırlanmasında olduğu gibi temiz tutulmasına ihtiyacı var. İnsanoğlunun ürettiği yapay kirlilik, maalesef hava, su, toprak ve tüm doğal çevreye kalıcı zararlar vermekte, geri döndürülmesi imkansız yaralar açmakta. Oysaki doğa;  içinde bulunduğumuz sonbahar  ve kışın ardından gelecek ilkbahar mevsiminde, sularını tertemiz dağlardan akıtmalı, tohumlarını tertemiz topraktan yeşertmeli, canlılarına pırıl pırıl ve mis gibi kokan bir gökyüzünden nefes aldırmalı.     Geçmişten aldığımız güzel emaneti , torunlarımıza aynı güzellikle bırakabilmek ise bizim sorumluluğumuz olmalı. AKADEMİK dağcılık kulübü olarak, bu sorumluluğu hissediyor ve şehrimizin yakınındaki Hıdırlık piknik alanından başlayan ve Sultandağları içlerine uzanan örnek bir doğa temizlik faaliyeti gerçekleştirerek bu konuya parmak basmak istiyoruz. Bu maksatla, piknik sezonunun sona yaklaşmasını fırsat bilip, insanlarımızın isteyerek ya da bilinçsizce tabiata bırakmış olabilecekleri,  doğaya zarar veren atıkları toplayarak;  çevre koruma bilinci konusunda önemli bir farkındalık oluşturabilmek adına ve "en güzel temizlik kirletmemektir"  vurgusunu yaparak özellikle gençlerimiz başta olmak üzere tüm Akşehir halkını "DOĞAYI TEMİZLEME FAALİYETİ"'ne davet ediyoruz. İnanıyoruz ki Nasreddin Hoca'nın torunları, bu kentin doğal güzelliklerini korumak için elinden geleni yapacaktır.
Faaliyet Tarihi: 12.10.2019
Saati: 10:00
Faaliyet Buluşma Noktası: Hıdırlık Piknik Alanı
İrtibat Kişisi ve Telefon:  Bayram ÇİNİ   0542 676 3468
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 620 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HATİCE'NİN KATİLİ 8 YIL SONRA BAŞKA BİR OLAYA KARIŞINCA YAKALANDI
HATİCE'NİN KATİLİ 8 YIL SONRA BAŞKA BİR OLAYA KARIŞINCA...
HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI