SINAV ÖNCESİ OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SINAV ÖNCESİ OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Akşehir Belediyesi 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesinde ilçede sınav yapılacak okullarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi.

17 Haziran 2020 - 09:53

Virüs ile mücadelesini her alanda sürdüren Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün merkezde 11 okul ve merkez dışında belirlediği 14 okulun, giriş kapılarını, kapı kollarını, masa ve sıralarla birlikte lavaboları da üstün bir gayretle tek tek steril hale getirerek sınıfların kapılarını sınav günü tekrar açılmak üzere kapattı. Ayrıca; ilçede bulunan tüm okulların girişlerine dezenfektan standı yerleştirildi.   
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya , öğrencilerin eğitim hayatını ve geleceğini büyük ölçüde belirleyecek LGS öncesinde bütün okullarda sağlıklı bir ortam oluşturmak için dezenfeksiyon çalışması başlattıklarını belirterek amaçlarının öğrenciler için sağlığı ve güvenli ortamı oluşturmak olduğunu söyledi. Sınav öncesinde tüm öğrencilere başarılar dileyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya” Tüm öğrencilerimizin sınav öncesinde okullarımızın her yerinde sterilizasyon çalışması yaptık. Öğrencilerimiz ve ailelerinin bu konuda hiç endişesi olmamasını istiyorum. Belediye olarak üzerimize düşen her görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Öğrencilerimizden tek isteğimiz sınavlarına konsantre olmaları ve başarıya ulaşmalarıdır” dedi.
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ise; " “Yavrularımızın sağlığı her şeyden önemli. Dolayısıyla bizler de bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonu sınava girecek öğrencilerimize sağlıklı, güvenli ve ferah bir ortam sunmak istiyoruz. Bunun için de sınavlardan önce tüm okullarımız Akşehir Belediyesi tarafından dezenfekte edildi. Akşehir Belediyesi ekipleri okullarda ve sınıflarda detaylı bir dezenfekte çalışması yürütüyor. Öğrencilerimizden tek isteğimiz, sınavlarına konsantre olmaları. Gerek ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerekse de Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı önlemler sayesinde sınavlar inşallah sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Ben, bu vesileyle, sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 976 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI