SINAV SALONLARI YKS İÇİN HAZIR
Reklam
Reklam

SINAV SALONLARI YKS İÇİN HAZIR

Akşehir Belediyesi bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi, sınava ev sahipliği yapacak okul binalarında dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

27 Haziran 2020 - 01:13

Akşehir Belediyesi korona virüs salgını ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürürken, bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için sınav merkezlerine özel dezenfeksiyon çalışması başlattı. 27- 28 Haziran günlerinde gerçekleştirecek sınavda Türkiye genelinde 2 milyon 433 bin aday ter dökecek. Salgınla mücadelenin başladığı ilk günlerden bu yana Türkiye’de en yoğun insan etkileşimine neden olacak organizasyonlardan olan YKS öncesi, Akşehir’de sınavın yapılacağı binalar dezenfekte edilmeye başlandı.
Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ÖSYM Merkez Sınav Koordinatörlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kendilerine bildirilen, 22 ayrı okul binasında; bina girişlerini, kapıları, sınav salonlarını, koridorları ve tuvaletleri dezenfekte etti.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu,  Akşehir İİBF Fakülte Sekreteri ve ÖSYM Sınav Koordinatörü Muhammed Altunyaldız, Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar ile birlikte sınav yapılacak okullardaki dezenfekte çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkanı Akkaya, üniversite adaylarının geleceği açısından büyük önem taşıyan YKS sınavında salgın riskini en aza indirmek için belediye ekiplerinin titizlikle dezenfeksiyon çalışması yürüttüğünü belirterek “Sınav yapılacak bütün okullarımızda ve sınıflarda dezenfekte çalışmaları tamamlandı. Ayrıca el dezenfektan aparatları da monte edildi. Akşehir’imizde 22 tane okulumuzda sınav yapılacak ve her şey hazır. Şimdiden öğrencilerimize başarılar diliyoruz.  Allah kolaylık versin. Biz onlara inanıyoruz, güveniyoruz. Akşehir’imiz her zaman Konya ve Türkiye genelinde başarısını sergilemiştir. Bu sınavda da inşallah aynı başarıyı daha artırarak sergileyecek gençlerimiz, buna yürekten inanıyoruz. Bütün okullarımızda her türlü tedbir alınmış durumda. Gençlerimiz sadece sınava odaklansınlar. Her şey hazır durumda eve hiç bir problem yok” dedi.
Yarenler ve Gazi Pazarları Kurulmayacak
Başkan Akkaya, sınavla ilgili olarak ilçe kaymakamlığı başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından her türlü tedbirin alındığını belirterek ayrıca Pazar günü kurulacak olan Yarenler ve Gazi pazarlarının da sınavda her hangi bir olumsuzluğa yol açmaması için kurulmayacağını bu pazarların 29 Haziran Pazartesi günü kurulacağını belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, geçtiğimiz hafta LGS sınavının Akşehir’de başarı ile gerçekleştiğini belirterek “YKS sınavı öncesinde ben Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, sınav öncesinde tüm okullarımız ve sınıflarımız dezenfekte edildi. Ayrıca her okulumuza Akşehir Belediyesi tarafından  dezenfektan kutuları da yerleştirildi. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz, velilerimizden sosyal mesafelerini korumalarını istiyoruz” diye konuştu.Akşehir İİBF Fakülte Sekreteri ve ÖSYM Sınav Koordinatörü Muhammed Altunyaldız’da Akşehir Kaymakamlığı başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar gereği tüm okullarda ve sınav salonlarında hazırlıkların tamamlandığını belirterek, öğrencilerin sınava gelirken yanlarında maske ve dezenfektan  getirebileceklerini kaydetti.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1378 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNAK AK PARTİ TEŞKİLATINDAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYÂRET
YUNAK AK PARTİ TEŞKİLATINDAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE...
ŞEHİT AİLELERİNDEN  ARINÇ’A TEPKİ…
ŞEHİT AİLELERİNDEN ARINÇ’A TEPKİ…