"SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINMA VE MAMA TEMİNİ"
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINMA VE MAMA TEMİNİ"

Akşehir Ülkü Ocakları şehrimizin birçok yerine sokak hayvanları için soğuk kış günlerinden etkilenmemesi için kedi - köpek kulübeleri yerleştirdi ve mama dağıtımı yaptı.

10 Şubat 2021 - 10:41

Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karataş şu ifadelere yer verdi: "Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi'mizin talimatlarıyla "SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINMA VE MAMA TEMİNİ" projemizi hayata geçirdik. Ülkücüler bu memleketin taşına, toprağına, gökte uçan kuşuna sevdalıdır. Vatan topraklarımız üzerinde yaşayan her canlı bizim için kıymetlidir. Müslüman Türk'ün ülkesinde geçmişten bugüne çevreci, hayvansever bir anlayış hakim olmuştur. Bu anlayış dağdaki tek bir kuşun aç kalmaması için ekmeğini bölüşür, dalı kırılan ağacı "Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü" şiarıyla sarıp sarmalar. 
Özellikle bu mevsimde yiyecek bulmakta zorlandıklarını düşünerek belirlediğimiz bölgelere mama ve su dağıtımı gerçekleştirdik, bu işlemi ara ara yineleyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı, kendi yaşadıkları alanlarda bulunan hayvanların yaşamsal gereksinimlerine yardımcı olmaya davet ediyoruz. Akşehir Ülkü Ocakları olarak, her zaman ahiretin şahitleri olan sessiz dostlarımızın yanında olmaya ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz." dedi. HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HIRSIZLARIN HEDEFİ BU SEFER ARI KOVANLARI
HIRSIZLARIN HEDEFİ BU SEFER ARI KOVANLARI
ILGIN’DA GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR
ILGIN’DA GENÇLİĞE YATIRIM DEVAM EDİYOR