SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM PROJESİNDE ÖĞRENCİLER...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SPOR KÜLTÜRÜ VE OLİMPİK EĞİTİM PROJESİNDE ÖĞRENCİLER EĞLENDİ

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından organizasyonu yapılan, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesinde öğrenciler eğlendi.

14 Şubat 2020 - 09:38

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından organizasyonu yapılan,ilçemizdeki tüm 4,5 ve 6.sınıf öğrencilerine yönelik ,Milli Olimpiyat Komitesi Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi programının ilki 11 Şubat 2020 tarihinde Akşehir Kültür Merkezinde yapıldı.
Öğrencilerin büyük ilgi ve zevkle izlediği programda olimpiyatlar ve spor branşlarıyla ilgili bilgiler aktarıldı.
SPOR KÜLTÜRÜ VE 
OLİMPİK EĞİTİM 
PROJESİ 
NEDİR ? 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ), Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde deneyimli sunucusu, sevilen maskotu Oli ve zaman zaman tanınmış ve rol modeli niteliğindeki milli sporcularımızın da katılımlarıyla 9-11 yaş grubundaki ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 45 dakikalık interaktif eğitim sunumlarıyla uygulanmaktadır. Proje ile genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri hedeflenmektedir.

Akademisyenler ve çocuk psikologları iş birliğiyle ilgili yaş gurubundaki çocukların ilgi ve algılamalarına uygun olarak sürekli geliştirilen sunumlar; spor, sağlık, beslenme, çevre duyarlılığı, insan vücudu, Olimpiyat Oyunları, spor dalları, spor kültürü ve ahlakı, Fair Play gibi konularda çocukların öğrenirken eğlenmelerini hedefleyen çeşitli videolar, çizgi filmler, küçük yarışmalar ve renkli görsellerle işlenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye onayı ile Türkiye'de ilköğretim okullarına girme hakkına sahip tek proje olan OLİ, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünya çapında Olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edilmiş ödüllü bir projedir.
17 Şubat 2006 tarihinde hayata geçirilen proje ile şimdiye kadar 50’ye yakın farklı şehir ve 5000'den fazla devlet ve özel ilköğretim okulu ziyaret edilmiş; 2 milyonu aşkın öğrenciye ulaşılmıştır.
Program sonunda öğrencilere olimpiyatlar ile ilgili sorular sorularak ,doğru cevaplayan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Teşekkür Plaketlerini Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Kültür Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun, Koordinatör Sibel Yazgan Tel ve teknik ekip İsmail Ay, Erol Özkaya'ya takdim etti. 
Hediyeleri Belediye Başkanı Salih Akkaya, Kültür Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun, Koordinatör Sibel Yazgan Tel ve teknik ekip İsmail Ay, Erol Özkaya'ya takdim etti.  
Programa; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Garnizon Komutanı İkmal Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Kültür Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal Porsun,  Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, kurum Amirleri  ve vatandaşlar katıldı. 
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 1250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANNEYE KALKAN ELLER KIRILSIN
ANNEYE KALKAN ELLER KIRILSIN
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU