SPOR YAPAN BİR ŞEHİR, AKŞEHİR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SPOR YAPAN BİR ŞEHİR, AKŞEHİR

AKADEMİK Kulübü tarafından hazırlanan ve Akşehir’in ekstrem amatör spor dallarında tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen Spor Yapan Bir Şehir Akşehir projesinin detayları Akşehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Salih Akkaya ile paylaşıldı.

21 Kasım 2019 - 09:45

Akademik Kulübü Başkanı Bayram Çini konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: "Akşehir kaymakamımız Ahmet Sait KURNAZ Bey ve Akşehir Belediye Başkanımız Salih AKKAYA Beyi Spor Yapan Bir Şehir, Akşehir projemizin tanıtımını yaparak bu yönde desteklerinin olacağını belirtmişlerdir. Sporu ve Sporcuyu seven Yöneticilere sahip olmak Şehrimiz için büyük bir şans. Kaymakamımıza ve Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
Projemizin Amacı:
- İlçemizde farklı spor branşlarında bulunan, aktif olarak faaliyetlerini sürdüren kulüplerimizce toplum sağlığı gözetilerek Spor Yapan Bir Şehir, Akşehir sloganıyla tüm halkı spor yapmayı teşvik etmek.
Projede Hedefler:
- İlçemizde faaliyet gösteren Kulüplerimizce tüm toplumu hedef kitle olarak alıp öncelikli olarak gençlerimizi spor yaptırmaya özendirmek.
- Kulüplerimizin Ulusal ve Uluslar arası yarışmalarda başarılar elde etmesini sağlamak.
- İlçemizin adını spor yapan şehir olarak duyurup sağlıklı birey olma yolunda çalışmalar yapmak.
- Kulüplerimizce gönül verilmiş spor dallarında ilçemizin başarıya ulaşarak ulusal ve uluslar arası yarışmalarda ilçemizle birlikte ülkemizi de temsil etmesi adına çalışmalarda bulunmak.
- Gelişim çağında bulunan gençlerimizi ruh ve beden sağlığı yönünden olumlu yönde geliştirerek toplumun refah düzeyinin iyileştirilmesinde ve sporun verdiği zindelik ile üretken bir toplum olma yönünde adımlar atmak.
- Toplumda kötü alışkanlıklar, bağımlılıklar gibi olumsuz durumları giderebilmek amacıyla bireylerin zaman ve enerjilerini verimli hale dönüştürme yönünde yapılacak çalışmalar.
- Sosyal çalışmalar geliştirip toplumu olumlu etkileyecek projelerin gerçekleştirilmesi.
Projenin gerekçesi:
Sporun toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağladığı, sporun evrensel değerlerinde herkese eşit bir yaklaşım ortaya koyduğu, sosyal, ekonomik veya eğitim farklılıklarını ortadan kaldırdığı ya da aynı düzeye getirdiği, sporla insanların ortak zevkleri doğrultusundaki bir araya geldiği, sporun her kesimden insanın birbirlerini tanımalarına, dostluk kurmalarına ve ortak amaçlar etrafında birlikte çalışmalarına imkan hazırladığı bilinen hususlardandır." 
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI