SPORSEVERLER GECEDE BULUŞTU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SPORSEVERLER GECEDE BULUŞTU

Akşehir’de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri; Akşehir Kültür Merkezinde biraraya geldi.

21 Şubat 2020 - 09:38

Akşehir’de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri; kendilerine uygun bir spor dalını seçip sağlıklı yaşama adım atmaya, çocuklarını spor aracılığıyla kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve yetenekleri doğrultusunda belki de onların arasından şampiyonlar çıkarmaya istekli tüm sporseverlerle Akşehir Kültür Merkezinde buluştular. Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) tarafından başlatılan projenin şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağı öngörülüyor. Akademik Başkanı Bayram Çini programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: " Spor Gecemiz için Salonumuzda yer kalmayıp ayakta izleyenlerden, dışarda kalanlardan özür diliyorum.
Kulüplerimizin Türkiye genelinde ilkleri yaşatmaları gururdu, heyecena heyecenlar katarak bizleri bu şehirde yaşayanlar olarak gururlandırmışlardır.Spor Yapan Bir Şehir Akşehir sloganıyla ilçemizde, öncelikle gençleri hedef alarak tüm halkı spor yapmaya davet etmek için toplandık. Her biri ulusal ve uluslararası başarılar elde etmiş değerli hocalar olması ve İlçemizde yaptıkları çalışmalarla da önem taşıyan kulüplerimiz, BENİM SPORUM adıyla bir araya gelerek, kendi branşlarımız da tanıtımlar yaptık.Akşehir Kültür Merkezin de Dünyanın ortasından örnek olacak, sporun yaşamımızda etkisi ve önemini belirterek, bize uyan sporu yapmak adına halkımızla birlikteydik.
Kulüplerimizi ve yapılan sporları kısaca tanıyalım. Akşehir Selçuklu Spor Kulübü, Geleneksel TÜRK Okçuluğu branşında,
Ak- Nasreddin Spor Kulübü, Boks branşında, Atatürk Ortaokulu Spor Kulübü, Halter Branşında, Akşehir Nasreddin Hoca Taekwon-do Spor Kulübü, Taekwon-do branşında, Olimpia Spor Akademi, Pilates, Jimnastik, Bale, Zumba, Dans ve Aerobik branşında, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü, Yamaç Paraşütü branşında, Akşehir Sağlıklı Yaşam Merkezi Kulübü, Yüzme branşında, Nasreddin Hoca Atlı okçuluk Spor Kulübü, Atlı okçuluk branşında veAkşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü, Sportif Tırmanış, Dağcılık ve Doğa sporları branşında,
faaliyetlerini yürüten kulüplerimiz toplumuzu için gerekli çalışmaları başlatmışlardır. Bu bir Spor Seferberliği, Sağlığımız için bir seferberlik, Sağlam Kafa Sağlam Vücutta olan bir seferberliktir. Akşehir gibi Spor Yapan Bir Şehir olmak için Kafdağı ardına gitmek gerekmiyor. İlçemizde aktif olarak sporun her dalında aktif olan Kulüplerimiz, sizleri her yaşta, her meslekte, spor yapmaya spor yaptırmaya davet etmektedir.Akşehir Kaymakamıma, Tuzlukçu kaymakamıma, Belediye Başkanıma, Jandarma Komutanıma, Gençlik Spor Müdürme, Kuruum Kuruluş Müdürlerim, Dernek Kulüp Başkanlarıma Akparti İlçe Başkanıma ve tüm Akşehir Halkımıza katılımlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım." 
Gerçekleştirilen Spor Gecesine; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Çapan, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve sporseverler katıldı. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1060 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA ŞENLİKLERİ SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
NASREDDİN HOCA ŞENLİKLERİ SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
SULTANDAĞLARI ZİRVESİNDE LAZER GÖSTERİSİ
SULTANDAĞLARI ZİRVESİNDE LAZER GÖSTERİSİ