STAR YAĞCILAR A.Ş. TARAFINDAN YUNAK’TA KURULACAK FABRİKANIN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

STAR YAĞCILAR A.Ş. TARAFINDAN YUNAK’TA KURULACAK FABRİKANIN TEMELİ ATILDI

Yunak'a Star Yağcılar A.Ş. tarafından kazandırılacak olan 10 milyon TL değerindeki yatırım ile hayata geçirilecek olan yeni treyler araç üstü ekipmanları fabrikasının temel atma töreni yapıldı.

26 Haziran 2022 - 23:34

İzmir Kemalpaşa’da faaliyet gösteren Star Yağcılar Araç Üstü Ekipmanları Konya’nın Yunak ilçesinde üretim tesisi kurmak üzere çalışma başlattı. Çalışma kapsamında Yunak ilçesine gelen Star Yağcılar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yağcı ve yönetim kurulu üyeleri , beraberinde Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ile birlikte araç üstü ekipman ve treyler fabrikasının kurulacağı alana gelerek burada ilçe protokolü ile birlikte  temel atma törenini gerçekleştirdi.
Yunak Belediye Başkanı Ali Konak başkan yardımcısı Hacı Erşan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun’un  girişimleriyle ilçeye kazandırılacak olan fabrika, Yunak’tan iç Anadolu bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’ye Treyler, Damper ,Dorse ve Araç Üstü Ekipmanları üretimi yapacak. 2022 Aralık ayı itibariyle üretime başlaması hedeflenen fabrikada ilk etapta 50 kişiye istihdam sağlanacak. Önümüzdeki yıllarda üretim kapasitesinin arttırılmasıyla birlikte de istihdamın 200 kişiye ulaşması bekleniyor. 
Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , yaptığı açıklamada  “ temelini attığımız bu araç üstü ekipman ve treyler fabrikamızın Yunak ilçesindeki üretim için hedeflediğimiz tarihi 2023 Ocak ayı olarak görüyoruz.İnşallah 1 Ocak’ta fabrikamızın burada açılışını yapacağız.Allah kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin ilçemize  hayırlı olsun.Yunak Belediyesi olarak Yunak halkı için hiç durmadan , ara vermeden çalışmaya ve istihdam oluşturmaya devam edeceğiz' dedi.Konuşmaların ardından kurban kesilerek dualar edildi.Temel atma törenine Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , Star Yağcılar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yağcı , yönetim kurulu üyeleri Kadir Yağcı , Veli Yağcı , Yunak Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Erşan , Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun , MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , Yunak İlçe Nüfus Müdürü Ali Rıza Özbilgin , Yunak İlçe Müftüsü Sadık Aydoğan ve diğer davetliler katıldı.
HABER MERKEZİ

Bu haber 651 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ AKSES KÜLTÜREL GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
GENÇ AKSES KÜLTÜREL GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
YUNAK BELEDİYESİNDEN VATANDAŞA  AŞURE İKRAMI
YUNAK BELEDİYESİNDEN VATANDAŞA AŞURE İKRAMI