SULAMA DESTEKLERİ 2019 YILINDA DA DEVAM ETTİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SULAMA DESTEKLERİ 2019 YILINDA DA DEVAM ETTİ

Akşehir İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğü tarafından Sulama destekleri yapmaya devam etti.

09 Ocak 2020 - 01:09

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "2019  yılı içerisinde, Tarım ve Orman Bakanlığımızca % 50 hibeli olarak hazırlanan, ve İl Müdürlüğümüze sunulan projelerden Desteklenmesi uygun 15. Etap projelerinden  sadece bu etaptaki sulama  projelerine hibe olarak 153.998.00 TL ödeme yapılmıştır.
 Bu kapsamda toplam 6 mahallemizde müracaat edilen Damla sulama proje alanı 327 dekar olup, bunun için ödenen hibe miktarı 79.447.00 TL dır. Yağmurlama sulama için müracaat  edilen alan ise 255 dekar olup, bu projeye de 8 mahallemizden çiftçiler müracaat etmişlerdir. 
Belirtilen projeler için müracaat eden mahallelerimizin başında, Yazla, Merkez, Sorkun, Ilıcak, Altuntaş ve Gözpınarı gelmektedir. Diğer mahallelerimiz de bunları takip etmektedir.
Bu tür Hibe uygulamaları için müracaatlar, hazırlanan Projeler ile birlikte doğrudan Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılmaktadır. Proje teklif ve çağrılarına ilişkin duyurular da İlçe Müdürlüğümüzce Kısa Mesaj yoluyla da tüm çiftçilerimize  duyurulmaktadır." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 427 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı,...
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU