SULTANDAĞI BELEDİYE BAŞKANI ALDIRMAZ "İDDİALAR...
Reklam
Reklam

SULTANDAĞI BELEDİYE BAŞKANI ALDIRMAZ "İDDİALAR ASILSIZ"

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın TBMM’de yaptığı konuşmasında “AK Partili Sultandağı Belediye Başkanı belediye ait soğuk hava deposunda kaçak alkollü içki yapılmasına göz yumuyor” şeklindeki konuşmasına cevap veren Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Köksal’ın bahsettiği soğuk hava deposunda herhangi bir şekilde alkollü içki üretildiğine dair bulguya rastlanılmadığını ve iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

18 Mayıs 2019 - 08:10

Kanal 3 Bölge Koordinatörü İsmail Sagun’a konuşan Başkan Aldırmaz şahsına yöneltilen iddialara yanıt verdi. Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, ‘Belediyeye ait soğuk hava deposunda kaçak alkol üretimi yapılmasına göz yumuyor’ iddialarına yanıt verdi. Başkan bu iddialara, “İddia edilen yerin mülkiyeti belediyeye ait ancak önceki belediye başkanı tarafından 2018 yılında işletmeciye kira vermiş. Ayrıca söz konusu yerde illegal bir olay vuku oluyorsa bununla ilgili şikâyet merci belediye başkanlık makamı değil, adli kolluk kuvvetleridir” dedi. 
KONU ADLİ 
MAKAMLARDA
Başkan Aldırmaz ayrıca, “Bu iddia bana başkanlığımın 3. Gününde bildirildi bende mülkiyeti bize ait ancak kullanımı bizde olmayan yere yazı işleri müdürüm ve zabıta personelimle gelerek baktık içeride iddia ekilen hiçbir şeyi göremedik ve kapının kilidini de değiştirerek müşteriyi konu hakkında bilgilendirdik. Konu şuanda adli makamlarda ve konu araştırılıyor. En kısa sürede de aydınlanacak” diye konuştu. 
5.KEZ RAPOR ALDI
‘Kaçak alkollü içki yapıldığı’ iddiasında bulunan şahsın Belediye personeli olduğunu söyleyen Başkan Aldırmaz, “Önceki belediye başkanının tasarrufu ile kiraya verilen soğuk hava deposuna maaşı Belediye tarafından ödenen 2 personel istihdam edilmiş. Ben de başkanlığımın 3. Gününde resmî yazı ile bu personelleri belediye bünyesinde başka yerde kullanacağımı yazdım. Diğer personelim ilgili yazı doğrultusunda yeni görev yerine gitmesine rağmen sosyal medyasından “Kaçak alkollü içki üretimi” iddiasında bulunan bu personelim yazının kendisine bile tebliğ edilmesini engellemek için bugün itibarıyla sağlık gerekçesini öne sürerek 5. kez çalışamaz raporu aldı” dedi.
“LAĞIMLI SU 
İÇİLDİĞİNDE VEKİL 
NEREDEYDİ”
Söz konusu iddiayı TBMM’de gündeme getiren CHP Milletvekili Burcu Köksal’a sitemde bulunan Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, “Aynı parti mensubu olmasakta benim Sultandağlı vatandaşlarım da Burcu hanıma oy verdi ve benimde vekilimdir. Burcu hanım en azından beni arayarak durum hakkında bilgi alabilirdi ama almadı. Madem Sayın Milletvekili Burcu Köksal, Sultandağı hakkında bu kadar duyarlı o zaman kendi partisinin mensubu benden önce belediye başkanlığı döneminde Sultandağlı susuz kalınca, lağımlı su içince fahiş fiyatlarla malzeme alımı yapılınca neredeydi. O zaman bunları dile getirmedi” dedi.
“BÖYLE BİRŞEY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”
2018 yılında önceki dönem belediye başkanlığı yapan Osman Acar’dan soğuk hava deposunu kiraladığını söyleyen işadamı İsmet Ordu, “Mülkiyeti Sultandağı Belediyesi’ne ait ancak ben burayı 2018 yılının 9. ayında kiraladım. Şuan bana ait olan yerde söz konusu iddia edilen kaçak alkollü içki yapımı için gerekli düzenekleri ben hiçbir zaman görmedim. Olsaydı mutlaka görürdüm. Bunların ne zaman buraya konup çekim yapıldığını görmedim. Zaten bende sosyal medyada yapılan paylaşım sonrasında görerek adli makamlara suç duyurusunda bulundum. Benim hem şahsımın hem de ticari markamın bir itibarı var bu konu ile anılmak istemiyorum. En kısa sürede konu aydınlanacak ve şahsım ve ticari markamla bu kişi ya da kişilerle maddi ve manevi olarak hukuki mücadelemi sonuna kadar kullanacağım” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1927 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU