SULTANDAĞI KAYMAKAMI ÖNDER KOÇ TRAFİK ve ASAYİŞ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SULTANDAĞI KAYMAKAMI ÖNDER KOÇ TRAFİK ve ASAYİŞ DENETİMLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Afyon – Konya karayolu üzerinde bulunan Jandarma ve Trafik yol kontrol noktasını ziyaret eden Sultandağı Kaymakamı Önder Koç, Jandarma ve Trafik ekiplerinin yaptığı trafik ,asayiş denetimlerini inceledi.

03 Haziran 2019 - 03:36

Afyon Konya karayolu güzergahında seyahat eden sürücülerle de sohbet eden Kaymakam Koç, İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan 'Bu Yolda Hep Birlikteyiz', 'Öncelik Hayatın-Öncelik Yayanın' projeleri hakkında sürücülere bilgi verdi. Ayrıca Kaymakam Koç, sürücüleri ve denetlenen araçlarda bulunan çocukları İçişleri Bakanlığı tarafından 'Dikkat Sizden, Notlar Bizden' sloganıyla başlatılan Sürücü Seyahat Karnesi hakkında da bilgilendirdi. Çocukların araç sürücüleri hakkındaki değerlendirmelerini içeren karnelerin trafikte duyarlılık oluşturmayı amaçladığını aktaran Kaymakam Koç "Ramazan Bayramı sebebiyle artan trafik yoğunluğunu da dikkate alarak, trafik ekiplerimiz tarafından alınan tedbirleri yerinde görmek ve sürücülerimizi bilgilendirmek amacıyla Afyon – Konya yolu üzerinde bulunan Jandarma ve Trafik yol kontrol noktasına ziyarette bulunduk. Ayrıca yolculuk yapan sürücülerimizi ve birlikte seyahat ettikleri çocuklarımızı İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Sürücü Seyahat Belgesi projesi hakkında da bilgilendirdik. İçişleri Bakanlığımız, bu projesi ile bayram süresince yolculuk yapan sürücülerimizin, yine birlikte seyahat ettikleri çocuklar tarafından denetlenmesini amaçlamaktadır. 'Dikkat Sizden, Notlar Bizden' sloganıyla uygulanan Sürücü Seyahat Belgesi projesi ile hem sürücülerimize temel yolculuk kuralları hakkında hatırlatma yapılmakta hem de geleceğin sürücüleri olan çocuklarımızın trafik bilincinin şimdiden zihninde yer etmesi amaçlanmaktadır. Ebeveynlerinin denetimini yapan çocuklarımız araç sürücüleri hakkında; yaya önceliğine ve hız limitlerine uyulması, trafik ışıklarına riayet, sürücünün cep telefonuyla konuşmaması ve emniyet kemeri takılması hususlarında değerlendirmede bulunup, not vermekteler. Doldurulan Sürücü Seyahat Belgesini sosyal medya aracılığıyla paylaşan çocuklarımızdan 100'ü İçişleri Bakanlığınca bisiklet ile ödüllendirilecektir. Bu vesile ile hem bu denetimlerde görev alan jandarma ve emniyet mensubu personelimizin, hem de yolculuk yapan vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu ve kazasız bir bayram geçirmemizi temenni ediyorum."
Bayram süresince Sultandağı ilçesi yol güzergahında asayiş ve trafik denetimlerinin süreceğini bildiren Sultandağı Kaymakamı Önder KOÇ

denetim ekiplerinin Ramazan Bayramını kutlayarak ziyaretlerini sonlandırdı.
HABER MERKEZİ 
 

Bu haber 1012 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GEÇMİŞ OLSUN ERAY KOMUTAN
GEÇMİŞ OLSUN ERAY KOMUTAN
BAKAN KURUM AKŞEHİR'DE BAYRAM PROGRAMINA KATILDI
BAKAN KURUM AKŞEHİR'DE BAYRAM PROGRAMINA KATILDI