SULTANDAĞI’NDA 24 KASIM ÇOŞKU İÇİNDE KUTLANDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SULTANDAĞI'NDA 24 KASIM ÇOŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Sultandağı ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü çoşku içinde kutlandı.

24 Kasım 2021 - 23:08

Sultandağı Belediyesi  Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yapılan program  Saygı duruşunda bulunulması  ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.  Sultandağı Milli Eğitim Müdür Vekili Hüsamettin Namalır günün  önemini belirten konuşmasında,’ Bugün bayrağımızın dalgalandığı her yerde, vatanımızın dört bir köşesinde bir milyonu aşkın öğretmenimiz okullarımızda görev yapmaktadır. Toplumumuzda öğretmenlerimizin rolü eğitim öğretimle sınırlı kalmamış, öğretmenlerimiz dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 salgınında bir yandan uzaktan eğitimle öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmiş, bir yandan da vefa destek gruplarında, filyasyon ekiplerinde fedakarca görev yaparak milletimize hizmet etmeye devam etmiştir. Şartlar ne olursa olsun milletimize hizmet etmeye ve ülkemizin çocuklarını güçlü bir şekilde geleceğe hazırlamaya kararlılıkla devam edeceğiz.ifadelerine yer vcerdi. 
KAYMAKAM DEMİRBİLEK: " DAHA İLERİYE GİDEN TÜRKİYE İÇİN EN BÜYÜK ÇABAYI ÖĞRETMENLERİMİZ GÖSTERİYOR 
Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek ise öğretmenler gününe ilişkin olarak;yayınladığı mesajında  " Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 93’üncü, bu anlamlı günün ülkemizde "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaya başlanmasının ise 40’ıncı yılını idrak ettiğimiz bu müstesna günün yıldönümünü hep birlikte saygıyla idrak ediyoruz.
Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli asla tayin edilemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştirirken, onların kalplerine sevgi, saygı ve hoşgörü tohumlarını ekerek milli birlik ve beraberlik halkamızı güçlendiren, yarınlarımızı oluşturan dönüşüm mimarlarıdır.
İlk emri “OKU” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Günümüz dünyasında eğitim ve öğretmen unsuru hayati bir öneme sahiptir. Bu manada eğitim, bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerinde ki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Bu sebepledir ki Başöğretmen Atatürk, Cumhuriyetimizi yükseltme görevini öğretmenlere tevdi etmiştir.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur” sözlerinde ifade edildiği gibi; daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, görevi başında iken şehadete intikal eden ve dar-ı bekaya irtihal ederek aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesillere ışık olan tüm öğretmenlerimizin bu müstesna günlerini canı gönülden tebrik ediyor, en derin selam ve saygılarımı sunuyorum. Devamında çeşitli okullardan öğrenciler   şiir okudu,eğlendirici kısa oyun  ,öğretmen konulu oratoryo gösterisi sundu .Öğretmene vefa videosu izletildi. Aday öğretmenlerin asil göreve geçtiği yemin töreni yapıldı.Yarışmalarda derece alanlara ödüllerinin verilmesi ile program  sona erdi.
Programa,Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek,Jandarma Komutanı Teğmen Emre Şahin,İlçe Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Emniyet Müdürü Yılmaz Duru, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 186 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ YUNAK İLÇE BAŞKANLIĞI 75.İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK PARTİ YUNAK İLÇE BAŞKANLIĞI 75.İLÇE DANIŞMA MECLİSİ...
ÇELTİK İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÇELTİK İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ