SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU

Suriye’de yaşanan iç çatışmalar sebebiyle ayrı düşen anne Hadice ve bir buçuk senedir göremediği 2 yaşındaki oğlu Ahmed, Türk Kızılay’ın girişimiyle Hatay’da kavuşturuldu. Annenin oğluna sarıldığı anda yaşadığı heyecan ve sevinç yürekleri ısıttı.

10 Temmuz 2020 - 23:56

2 sene önce Suriye’de bir savaş uçağının saldırısı sonucu eşini kaybeden ve sırtına isabet eden şarapnel parçasıyla kendisi de ağır yaralanan anne Hadice minik bebeğini dünyaya getirmesinin ardından Suriye’deki sağlık hizmetlerinin yetersizliği sonucu tedavi olmak için Türkiye’ye gelmişti. Oğluna vefat eden eşi Ahmed’in adını veren anne, bebeğini dedesi ve anneannesine bırakmak durumunda kalmış ve bir buçuk yıl boyunca ona kavuşmak için uğraşmıştı.
 Sınırda Mutluluk Gözyaşları
 Minik oğlu Ahmed’e hasret kalan anne Hadice’nin Türkiye’deki resmi makamlara başvurmasının ardından süreci takip eden Türk Kızılay’ın destekleriyle anne Hadice’nin İdlib’teki ailesine ulaşıldı. Ahmed’i annesine kavuşturmak için hazırlık yapan dede Ahmed Mustafa, “Hasta ve özlem dolu bir anneyi evladı ile Türkiye’de birleştirilecek olan Türk Kızılay'a teşekkür ediyorum. Allah onlara iyilik versin” dedi.
 Dışişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Hatay Valiliği, Türk Kızılay Ülke Alan Koordinatörlüğü ve Türk Kızılay Hatay Toplum Merkezi’nin iş birliğiyle Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’nda kavuşan anne ve oğlu duygu dolu anlar yaşattı. Gözyaşlarına hâkim olmakta zorlanan anne Hadice, “Çok mutluyum, bu mutluluğumu hiçbir şeye değişmem. Oğlumla beni yeniden bir araya getiren Türk Kızılay’a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 779 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNDE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ FARKI, TORKU GÜVENCESİ
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNDE KONYA GIDA VE TARIM...
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI