’TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI’ KONFERANSI YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI' KONFERANSI YAPILDI

Yunak Kaymakamlığı, Yunak Meslek Yüksekokulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile velilere yönelik 'Çocuk ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı' konulu konferans düzenlendi.

13 Ocak 2020 - 08:21

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde Konferansa Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Cumhuriyet Savcısı Ömer Polat, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doc.Dr. Kadir Öztaş, Akşehir Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konferansına başlayan Dr. Öğr. Üyesi Fatih Hilmi Çetin, Teknoloji Bağımlığı hakkında günümüz çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaşanan olaylara değinerek konuyla ilgili çarpıcı verileri paylaştı.
Çetin; “Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdiği zamandan beri hızlı gelişmeler değişimleri de sağladı. Torun eve geldiğinde dedesinden ziyade telefonu arar oldu. Eskiden ebeveyn odaya gidin dediğinde hepimiz odamıza giderdik. Şimdi ise odamıza sevinerek gidiyoruz. Bizleri odamızda teknolojik cihazlar bekliyor. Yaşanan hayat değişimiyle birlikte çocuklarda da değişim var. Çocuklar artık doğaya dokunmadan büyümeye başlıyor. Küçük yaşlardan itibaren çocuk bilgisayar ve teknolojik aletlerle bir arada oluyor."dedi.
Teknoloji bağımlılığın daha küçük yaşlardan itibaren önlenmesi gerektiğine vurgu yapan Çetin, hayatın bebeklik, çocukluk ve gençlik dönemlerinde alınması gereken önlemleri sıraladı.Konferansın sonunda Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan ve Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Kadir Öztaş tarafından tarafından Konuşmacı Dr .Öğr. Üyesi Fatih Hilmi Çetin’e çeşitli hediye takdiminde bulunuldu.Katılımcıların soru ve görüşleri alındıktan sonra konferans sona erdi. HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 546 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI