TEMSİLİ NASREDDİN HOCA GÖREVİNİ ŞORAY UZUN ÜSTLENECEK
Reklam
Reklam

TEMSİLİ NASREDDİN HOCA GÖREVİNİ ŞORAY UZUN ÜSTLENECEK

61. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nde Temsili Nasreddin Hoca'lık görevini üstlenecek isim belli oldu. Bu yıl yapılacak Nasreddin Hoca Şenliği’nde Temsili Hocalık görevini ünlü sanatçı ve sunucu Şoray Uzun üstlenecek.

24 Haziran 2020 - 09:42

Bu yıl Nasreddin Hoca Şenlikleri Covıd-19 sebebiyle sönük geçecek ama Maya Çalma Töreni ve Temsili Nasreddin Hoca'nın halkı selamlaması yapılacak. Sanatçı Şoray Uzun Sosyal Medya hesabından " 5-10 Temmuz’da ‘dünyanın tam ortası’ Konya-Akşehir’de düzenlenecek olan 61. NASREDDİN HOCA ŞENLİKLERİ’nde buluşalım !.. " ifadelerine yer verdi.Akşehir Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca'nın anısına düzenlenen ve bu yıl 61.'’ncısı gerçekleştirilecek olan Nasreddin Hoca  Şenliği’nde, Temsili Nasreddin Hoca'lık görevini bugüne kadar; Erol Günaydın, Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Abdullah Şahin, Mert Ali Başarır, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, Halit Akçatepe, Emin Olcay, Cenk Koray, Deniz Oral, Rasim Öztekin, Münib Engin Noyan, Hüseyin Goncagül, Ahmet Yenilmez, Metin Şentürk gibi birçok ünlü ismin yanı sıra Mehmet Turgut (Bodi Mehmet), Lütfi Ökesli, Osman Ongun, Erdoğan Özbakır, Selim Güvendik, Metin Şentürk ve son olarak geçtiğimiz yıl Şoray Uzun üstlenmişti. Bu yıl Şoray Uzun kendisi Sosyal Medya hesaplarından yaptığı açıklamada tekrardan Nasreddin Hocalık görevini üstlendiğini belirtti. Başkan Akkaya yaptığı açıklamada “Akşehir’imizde bu yıl Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’mizin altmışbirincisini gerçekleştireceğiz. Bilindiği üzere her yıl değerli bir sanatçımızı temsili Nasreddin Hoca olarak Akşehir’imizde ağırlıyoruz. Bu yıl geçtiğimiz yıl olduğu gibi temsili Nasreddin Hoca olarak da Şoray Uzun Beyefendiyi davet ettik, sağ olsunlar kendileri de bu görevi kabul ettiler ve onur duyduklarını ifade ettiler. İnşallah 5 Temmuz'da Dünyanın Ortasında Nasreddin Hoca Şenliklerimizde, Akşehir’imizde temsili hoca olarak Şoray Uzun Bey görev alacak. Ben kendilerine bu davetimiz kabul ettikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Şenliklerimizde buluşmak üzere” diye konuştu.
VİRÜS BİZİ  AYIRAMAYACAK ŞENLİKLERDE 
BULUŞALIM 
Sanatçı ve sunucu Şoray Uzun’da yaptığı konuşmada hayalindeki en önemli davetin bu olduğunu belirterek “Ben bu daveti aldığımda açıkçası inanamadım çünkü meslek hayatım boyunca almak istediğim teklif buydu.  Geçtiğimiz yılda bu görevi üstlendim. Her aslanın gönlünde bir yiğit yatar. Yaş 53 hatta elli üçüde  doldurdum. Bu yaşıma kadar yapmak istediğim, en çok olmak istediğim şeylerden bir tanesi Hoca Nasreddin olmaktı. Son iki senedir bize nasip oldu. Buraya gelirken hanım ‘kime görüneyim kime görünmeyeyim?’ dedi. Bende dedim ki devamı şenliklerde artık.  Bu sene Koronavirüs nedeniyle biraz sönük geçecek ama herkesi 5 Temmuz'da Konya Akşehir'de, dünyanın tam orta yerinde Nasreddin Hoca Şenliklerimize bekliyoruz. Beraber güleceğiz, eğleneceğiz, Nasreddin Hoca olmak çok büyük bir onur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum, bunun tarifi imkansız. Yani uluslararası bir festivalde ödül alsam inanın bu kadar sevinmezdim. Çok büyük bir onur. Benim çocuklarıma anlatacak çok şeyim vardı, artık torunlarıma anlatacak da bir onur var meslek hayatımda. Çok teşekkür ediyorum. ” dedi.
Sanatçı Şoray Uzun'un tekrar Nasreddin Hoca olması sosyal medyada çok 
beğenildi. 

Bu haber 1366 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11 AYRI BÖLGEYE KÜÇÜK EK TESİS YAPILACAK
11 AYRI BÖLGEYE KÜÇÜK EK TESİS YAPILACAK
ZABITA MEMURU OSMAN AKINCI HAYATINI KAYBETTİ
ZABITA MEMURU OSMAN AKINCI HAYATINI KAYBETTİ