TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR’İ GEZDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR’İ GEZDİ

Konya’da düzenlenen tıp kongresine katılmak için Konya’ya gelen tıp öğrencileri, Akşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Akşehir’e gelerek şehri gezdi.

16 Mayıs 2022 - 22:52

Türkiye ve yurtdışındaki çeşitli ülkelerden Konya’daki kongreye katılmak üzere Konya’ya gelen tıp fakültesi öğrencileri , Akşehir’e gelerek Akşehir’in tarihi ve kültürel alanlarını gezdi. Yaklaşık 100 kadar öğrenciye gezi sırasında Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de eşlik etti.
Akşehir gezisine Nasreddin Hoca Türbesi ziyareti ile başlayan heyet sırasıyla Gülmece Parkı, tarihi arasta çarşısı, İplikçi Cami, Cumhuriyet Meydanı’ndaki kitap fuarı, Nasreddin Hoca Evi gezisiyle devam etti. Heyet Hasan Paşa İmaret Cami ziyareti ardından Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası Sosyal Tesisleri’ne geçti.
Tesiste Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile buluşan öğrenci heyetine Başkan Akkaya tarafından Akşehir’in tarihi ve kültürü hakkında bilgiler aktarıldı. Başkan Akkaya; tıp fakültesi öğrencilerini Akşehir’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu gezinin ardından Akşehir’in güzelliklerini gittikleri memleketlerinde ve ülkelerinde paylaşmaları dileğinde bulundu.
Öğrenci heyeti Akşehir gezisini; Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, tarihi Akşehir evlerinin bulunduğu sokaklar ve tarihi kiliseyi ziyaret ederek tamamladılar. Tıp Fakültesi öğrencileri böyle güzel bir gezi düzenlediği için Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek Akşehir’den ayrıldılar.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 349 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR-ILGIN PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ
AKŞEHİR-ILGIN PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ TARLA GÜNÜ...
KAZADA ÖLEN AMATÖR FUTBOLCU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA ÖLEN AMATÖR FUTBOLCU, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI