TRAP ATIŞI YARIŞMASI ÇEKİŞMELİ GEÇTİ
Reklam
Reklam

TRAP ATIŞI YARIŞMASI ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

60. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Alanyurt Mahallesinde trap atışları yarışması yapıldı.

09 Temmuz 2019 - 01:10

Alanyurt Mahallesindeki etkinliğe Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Nasreddin Hoca Av Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Küçüktongarlak, Akşehir Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir’in yanı sıra çok sayıda yarışmacı katıldı
Son derece keyifli ve heyecanlı atışların yaşandığı trap atışında Yarışma sonunda birinci Osman Solmaz, ikinci Osman Kızılboğa, Üçüncü de Yüksel Kökten oldu. Yarışma sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya dereceye girenlere Otomatik Av Tüfeği, Havalı Av Tüfeği, Av Kıyafeti ve Tişört hediye ve madalyaları verdi.
Nasreddin Hoca Av Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Küçüktongarlak“60. Uluslararası Nasreddin Hoca şenliği kapsamı içerisinde düzenlenen Trap Atışı gerçekten çekişmeli görüntülere sahne oldu. Yarışmalarımız gayet güzel çok başarılı geçti. Ben bu vesileyle dereceye giren yarışmacı arkadaşlarıma katılımlarından dolayı, desteklerinden ötürü de Başkanımıza teşekkür ediyorum diye konuştu. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise” Şu anda 3’üncüsünü düzenlediğimiz Trap atışları yarışmasındayız. 3 Yıldır Akşehir Belediyemizin desteğiyle Nasreddin Hoca Av Doğa Sporları Kulübümüz bu etkinliği düzenlemektedir. Her geçen gün yarışmaya katılımcı artmaktadır. Geçen yıllarda da, komşu ilçelerimizden katılım olmuştu. Bu yılda komşu ilimiz Afyonkarahisar’dan katılım oldu. 70 kişilik bir katılımla bu seneki trap atışlarımızda sonuçlanmış oldu. Dereceye giren arkadaşlarımıza ödüllerini takdim ettik. Bu yarışmalarda emek veren başta Kulüp Başkanımız Mehmet Küçüktongarlak ve yönetimine, ayrıca bütün Akşehir’imizden, çevre illerimizden, ilçelerimizden bütün katılımcılara bu ilgili ve duyarlılıkları için teşrifleri için teşekkür ediyorum. Kazasız belasız bu yarışmanın tamamlanması bizim için önemlidir. Nasreddin Hoca şenliklerimizin 60. Yılı kapsamında bu trap atış yarışmaları gerçekleştirildi. Trap atışları öyle ki, artık Uluslararası olması noktasında büyük hızla ilerlemektedir. Bugün komşu illerden, yarında diğer bölgelerden derken bir de bakmışız ki, uluslararası düzeyde trap atışlarına katılımcı olacaktır ve temennimizde bu yöndedir. Bu alanda Akşehir’imizde iki tane faaliyet gösteren derneğimiz ve spor kulübümüz var” dedi. 
HABER MERKEZİ 


 

Bu haber 475 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU