TURÇEV-DER’DEN BAŞKAN ESFENDİYAR’A ZİYARET
Reklam
Reklam

TURÇEV-DER’DEN BAŞKAN ESFENDİYAR’A ZİYARET

Turgut ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği (TURÇEV-DER) Dernek Başkanı Erol Yayla ve yönetim kurulu üyeleri Konya Büyükşehir Belediyesi Fen işleri daire Başkanı Hasan Hüseyin Esfendiyar’ı ziyaret ettiler .

21 Ocak 2020 - 09:36

Ziyarette Dernek Başkanı Erol Yayla, Konya’daki Turgutoğulları ve eserleri hakkında Fen işlerin daire Başkanı Hasan Hüseyin Esfendiyar’a bilgi vererek, “Turgutoğulları Anadolu’ya 1150 yıllarında gelmişler, ilkin Ilgın havalisine yerleştirilmiş, Seydişehir, Beyşehir, Akşehir, Yunak, Sarayönü o coğrafyada iskan edilmiş ve bu bölgede eserleri olan Anadolu Selçuklularıyla çok barışık yaşamışlar” dedi . Dernek olarak Yunak’ta 13 tane köyleri olduğunu belirten Başkan Yayla, “Dernek olarak üyelerimizin ve hayırseverlerin sayesinde köylerimize bir çok şey yapmaya çalışıyoruz. Her sene köylerimizden bir okulun çocuklarını giydiriyoruz, Ramazan’da ramazan paketleri dağıtıyoruz, fakir-fukaraya maddi yardım yapmaya çalışıyoruz Aynı zamanda 5.sini düzenleyeceğimiz Turgutoğulları şölenimizde sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız” ifadelerini kullanarak,Dernek olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi, Afyonkocatepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesiyle birlikte uluslar arası 3 gün süren sempozyum düzenlendiğini belirten Başkan Yayla, “Düzenlenen sempozyum neticesinde harika bir kitap ortaya çıktı. İşte bu şanlı tarihimizi canlandırmak ve yaşatmak için kitabımızı tek tek köylerimizi gezerek dağıtmak ve özellikle gençlerimize anlatmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Fen işlerin daire Başkanı Hasan Hüseyin Esfendiyar’da TURCEV-DER’i ve yönetimini tebrik ettiğini söyleyerek “Dernek olarak sizleri kutluyorum. Tarihinize sahip çıkıyor ve çok güzel bir şekilde tanıtıyor ve köylerdeki ve tüm Türkiye’deki Turgutoğulları’na aktarıyorsunuz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bize düşen görev var ise yapmaya hazırız” dedi.Ziyaret Dernek başkanı Erol Yaylanın hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu. HABER MERKEZİ

Bu haber 660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL