TURÇEV-DER’DEN REKTÖR CEM ZORLU’YA ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TURÇEV-DER’DEN REKTÖR CEM ZORLU’YA ZİYARET

Turgut ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği (TURÇEV-DER) Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’yu ziyaret etti.

03 Ağustos 2019 - 01:23

TURÇEV-DER Başkanı Erol Yayla ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte NEÜ Rektörü Cem Zorlu’yu ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ziyarette Dernek Başkanı Erol Yayla, Konya’daki Turgutoğulları eserleri hakkında Rektör Zorlu’ya bilgi vererek, “Turgutoğulları Anadolu’ya 1150 yıllarında gelmişler, ilkin Ilgın havalisine yerleştirilmiş, Seydişehir, Beyşehir, Akşehir, Yunak, Sarayönü o coğrafyada iskan edilmiş ve bu bölgede eserleri olan Anadolu Selçuklularıyla çok barışık yaşamışlar” diye konuştu.

Dernek olarak Yunak’ta 13 tane köyleri olduğunu belirten Başkan Yayla, “Dernek olarak üyelerimizin ve hayırseverlerin sayesinde köylerimize bir çok şey yapmaya çalışıyoruz. Her sene köylerimizden bir okulun çocuklarını giydiriyoruz, Ramazan’da ramazan paketleri dağıtıyoruz, fakir-fukaraya maddi yardım yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Dernek olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi, Afyonkocatepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesiyle birlikte uluslar arası 3 gün sempozyum düzenlendiğini belirten Başkan Yayla, “Düzenlenen sempozyum neticesinde harika bir kitap ortaya çıktı. İşte bu şanlı tarihimizi canlandırmak ve yaşatmak için kitabımızı tek tek köylerimizi gezerek dağıtmak ve özellikle gençlerimize anlatmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz” dedi. 

TURCEVDER’i ve yönetimini tebrik ettiğini söyleyen Rektör Cem Zorlu ise, “Dernek olarak sizleri kutluyorum. Tarihinize sahip çıkıyor ve çok güzel bir şekilde tanıtıyor aktarıyorsunuz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 202 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP’li Yalçın'dan Murat Çiçek'e teşekkür
MHP’li Yalçın'dan Murat Çiçek'e teşekkür
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI