TURGUTOĞULLARI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Reklam
Reklam

TURGUTOĞULLARI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konya Turgut ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Derneği TURÇEVDER ile Akşehir Turgutoğulları Eğitim ve Kültür Derneği AKTURDER'in birlikte düzenledikleri Turgutoğulları konferansı önceki gün yoğun katılımla gerçekleştirildi.

25 Şubat 2020 - 00:25

Konya Turgut ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Derneği TURÇEVDER ile Akşehir Turgutoğulları Eğitim ve Kültür Derneği AKTURDER'in birlikte düzenledikleri, 22 Şubat cumartesi akşamı Akşehir Kültür Merkezi konferans salonunda gerçektirilen  "Turgutoğulları Tarihi, Vakfiyeleri ve Yerleşim Yerleri" konulu konferansa katılım yoğundu. Sunuculuğunu AKTURDER yönetim kurulu üyesi Halil İŞKAL'in yaptığı konferansın konuşmacıları  ise Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Dairesi Personeli Araştırmacı  Tarihçi Şükrü TAŞDELEN ile TURÇEVDER yönetim kurulu üyesi emekli öğretmen Cemal Ünlü'ydü. 
AKTURDER yönetim kurulu üyesi Halil İŞKAL konuşmasında ulaştıkları on üç çevre köylerinin hepsinin akraba ve aynı kökten geldiklerini tespit ettiklerini ve yeniden bir araya gelerek kaynaşma ve dayanışma sağlamak, birlik ve dirlik içerisinde tarihten gelen fakat unutulmuş olan gelenek ve göreneklerini yeniden hayata taşımak istediklerini söyledi.


Konferansa Akşehir  Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Akşehir Mhp İlçe Başkanı Salih Akça,Yunak Mhp İlçe Başkanı Bayram Çil, Turguteli Mahallelerinin Muhtarlarinin tamamı, bölgede yaşayan Turgutoğulları ve Türkiyenin dört bir yanindan gelen Turgut Bey'in torunları katılım gösterdi. Program plaket takdim eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan'ın  fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi. 
HABER / MEHMET İNCE 

 

Bu haber 1177 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARIM İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİDİBÜS KAZA YAPTI 1 ÖLÜ 23 YARALI
TARIM İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİDİBÜS KAZA YAPTI 1 ÖLÜ 23...
AKŞEHİR OSB'DEN  (TCDD) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET
AKŞEHİR OSB'DEN (TCDD) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET