TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Akşehir Belediyesi ve Akşehir Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu tarafından verilen konser büyük ilgi görerek katılımcılardan tam not aldı.

09 Nisan 2018 - 00:15 - Güncelleme: 09 Nisan 2018 - 00:17

Akşehir Kültür Merkezi'nde verilen konsere, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Başarı, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu ile bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Akşehir Belediyesi ve Akşehir Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu'nun hazırlamış olduğu repertuarda Akşehir yöresinden Entarisi Aktandır, Erzincan yöresinden Nasıl Yar Diyeyim, Şarkışla'dan Uzun İnce Bir Yoldayım, Reşadiye'den Başındaki Yazmayı da Sarıya mı Boyadın, Kayseri yöresinden Eski Libas Gibi, Bolu yöresinden Beyaz Giyme Toz Olur, Erzurum yöresinden Tutam Yar Elinden, Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Mağusa Limanı, Azerbaycan'dan Dut Ağacı Boyunca, Kastamonu'dan Benden Selam Olsun Bolu Beyine, Kırşehir yöresinden Yolcu, Emirdağı'ndan Dolandım da Geldim Emirdağından, Gaziantep yöresinden Evlerinde Bir İpekten Halı Var, Kızım Diyor, Kerkük'ten Kerkük Zindanı, Kırıkkale'den Menekşe Koymuşlar Gülün Adını, Akşehir Yöresinden Turnam Gelir Yata Kalka yer alarak unutulmaz anlar ve keyifli dakikalar yaşattı. Ayrıca seyircilerde koronun söylediği şarkılara oturdukları yerden eşlik etti.

 

Dinletinin sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya THM Halk Müziği ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafıyla program sona erdi.

 

 

Bu haber 1436 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Boztoprak
    3 ay önce
    Eski Libas Gibi. Hiç duymadığım bir türküydü. Kimdi bilmiyorum ama çok güzel okudu. Valla tebrik ediyorum o arkadaşı. Şimdi dilime do***dı bu türkü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİLLETVEKİLİ TAHİR  AKYÜREK KOMİSYON BAŞKANI OLDU
MİLLETVEKİLİ TAHİR AKYÜREK KOMİSYON BAŞKANI OLDU
AKŞEHİRLİ YENİ GARNİZON KOMUTANINDAN KAYMAKAM TÜRK'E ZİYARET
AKŞEHİRLİ YENİ GARNİZON KOMUTANINDAN KAYMAKAM TÜRK'E ZİYARET