TUZLUKÇU’DA SİNAN YAĞMUR’A YOĞUN İLGİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TUZLUKÇU'DA SİNAN YAĞMUR'A YOĞUN İLGİ

'Tuzlukçu Okuyor' projesi kapsamında Tuzlukçu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yazar Sinan Yagmur'u konuk etti.

09 Aralık 2019 - 00:51

Sabah, Tuzlukçu Konarı köyü Şehit Tuncay Yapıcı İlkokulu ve  Ortaokulunda öğrencilerle buluşan Sinan Yağmur, burada "Mevlâna'yı Anma ve Yazar Öğrenci Buluşmaları" etkinligine katıldı. Mevlâna'nın çocukluk  ve genclik yıllarını anlatan Sinan Yağmur,  zaman zaman öğrencilerle ilginç diyaloglara girerek söyleşiye ayrı bir renk kattı. Kanal 42 sunucularından Muhammed Okur'un okuduğu şiirler ise dinleyenleri adeta mest etti.
 Samimi bir güzellikte ve sevgi coşkusu içinde duygusal anların yaşandığı söyleşiden sonra Yazar Sinan Yağmur,  kitaplarını imzaladı. Günün sürprizi ise Sinan Yağmur'un "Can dostum" dediği  Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan' ın ziyareti oldu. " Can Dostum Mahmut, vefanın kağıt üzerinde köhneyen bir kelime olmadığını gösterdi" diyen Yağmur, İşcan'a son çıkan kitabı "Ravza'nın Yıldızları" isimli kitabını hediye etti. 
Yazar Sinan Yağmur’da etkinlikle ilgili olarak düşüncelerine şöyle yer verdi: “Bugün sabah Tuzlukçu Konarı köyü Şehit Tuncay Yapıcı ortaokulunda sonra Tuzlukçu ilçemizde yüzlerce öğrencimizle yürek yüreğe buluştuk. Samimi bir güzellikte sevgi coşkusu içinde duygusal anların yaşandığı söyleşiler şiir dinletisi ve kitapların imzası yaşandı. Can dostum Yunak İlçe milli eğitim müdürü Mahmut Işcan bize sürpriz yaparak ziyarete geldi. Vefanın kağıt üzerinde köhneyen bir kelime olmadığını gösterdi. Tuzlukçu Kaymakamı Talha Altuntaş, milli eğitim müdürü Bektaş Kocabaş ve milli eğitim ailesi harikulade ev sahipliği yaptılar. Muhammed Okur şiirleriyle yürekleri mest etti. Konarı köyü Şehit Tuncay Yapıcı ortaokulu müdürü Mevlüt Çam başta olmak üzere İlknur Doğru, Dilara, Yasemin, Ayşe öğretmenlerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Ay Yıldız yürekli öğrencilerimizi yüreklerinden öpüyoruz.
Öğleden sonra programına Tuzlukçu Cemalettin Şekerci İlkokulunda devam eden Sinan Yağmur'u burada yüzlerce kişi karşıladı. Tuzlukçu Kaymakamı Talha Altuntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bektaş Kocabaş, daire amirleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programa yoğun ilgi oldu. Program, burada da ilgiyle izlenirken, kitap imza töreniyle sona erdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASRETTİN HOCA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
NASRETTİN HOCA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
‘AFET BİLİNCİ VE İLK YARDIM’ SEMİNERİ
‘AFET BİLİNCİ VE İLK YARDIM’ SEMİNERİ