TUZLUKÇU DOĞALGAZA KAVUŞUYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TUZLUKÇU DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Tuzlukçu'da Doğalgaz altyapı çalışmalarının açılışı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi.

28 Haziran 2022 - 11:11

Tuzlukçu Belediyesi  ile ENERYA tarafından imzalanan doğalgaz protokolünün ardından, altyapı çalışmalarının başlaması için açılış töreni İlçe Kaymakamı İsa BERTAN, Belediye Başkanı Nurettin AKBUĞA, Enerya Konya Yapım Müdürü Halil ÖZTÜR ve Enerya Batı Bölgesi İşletme Müdürü Mehmet UZELLİ, İlçe Protokolü, Mahalle Muhtarları ve Vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. 
Tören bir dakikalık, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış öncesi Kuran-ı Kerim okundu ve kurban kesildi. 
Açılış programında konuşan Başkan AKBUĞA çalışmalarla ilgili şu sözleri dile getirdi:“İlçemize doğalgaz getirilmesi konusunda Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ederek böylesine önemli bir çalışmanın hayata geçirilmesine katkı sağladık. Vatandaşlarımızın uzun süredir doğalgaz konusundan talepleri vardı. Kış aylarında evlerinde daha ekonomik şekilde ısınmak isteyen vatandaşlarımız için doğalgaz büyük bir alternatif sağlayacaktır. Yine yoğun geçen kış şartlarında evlerini bırakıp şehirlere göç eden vatandaşlarımız, bu imkan sayesinde kış aylarını da memleketlerinde geçirme fırsatı bulacaktır. İlçemize doğalgaz hattının döşenmesinde katkı sağlayan, bizlerden desteklerini esirgemeyen; EPDK Doğalgaz Piyasası Daire Başkanı Hüseyin TAŞDEMİR, Enerji Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Ömer ERDEM, Enerya Bölge Direktörü Mürsel PARLAK, Enerya Konya Yapım Müdürü Halil ÖZTÜRK, Enerya Batı Bölgesi İşletme Müdürü Mehmet UZELLİ’ye şahsım ve İlçe halkım adına teşekkür ederim. Şimdiden doğalgazın İlçemize hayırlı olmasını diliyorum”
HABER MERKEZİ

Bu haber 398 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ  AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
"3600 EK GÖSTERGEDEN TÜM DİYANET ÇALIŞANLARI YARARLANMALIDIR."