TUZLUKÇU YENİ DEVLET HASTANESİ HİZMETE GİRECEĞİ GÜNÜ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TUZLUKÇU YENİ DEVLET HASTANESİ HİZMETE GİRECEĞİ GÜNÜ BEKLİYOR

Tuzlukçu’da 2018 yılında yapımına başlanan ve artık inşaatı tamamlanan yeni devlet hastanesi açılışa hazırlanıyor.

30 Mayıs 2020 - 08:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Sağlık Bakanlığı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 9 Temmuz 2018 yılında yapımına başlanan 10+2 yataklı Tuzlukçu Devlet Hastanesi vatandaşlara Haziran ayı içerisinde kapılarını açması planlanıyor. Toplamda 3 bin 150 metrekare kapalı alana yayılan; 6 hasta odası, 10+2 yatak kapasitesi ile teknik alt yapısı, tıbbi teknolojisi, seçkin branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ile pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduran Tuzlukçu Devlet Hastanesi’nde; Aile Hekimliği Birimi, Acil Müdahale Odası, Aşı Odası, Jinekolojik Muayene Odası, Emzirme Odası, Uzman Aile Polikliniği, Sigara Bıraktırma Kliniği, 112 Acil Birimi, Pansuman – Enjeksiyon Odası, Uyandırma – Canlandırma Odası, Bay – Bayan Müşahede Odaları, Biyokimya Basit Tıbbi Laboratuar, Röntgen Birimi, Diş Röntgen Birimi, Hasta Yataklı Servisi Birimi, Doğum Odası, Obezite Birimi, Gebe Eğitim Sınıfı Birimi, Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, Diş Hekimliği Birimi, Diş Çekim Odası ve Protez Odası bulunuyor. Ayrıca hastanede bulunan eğitim salonuyla da hem sağlık personelinin hizmet içi eğitim alabilmesi hem de Tuzlukçu halkının sağlık ile ilgili belli konularda bilinçlenmesi amaçlanmaktadır. Mimarisiyle hasta kontrolünün öne çıktığı hastanede hastaların birimler arası dolaşımı en aza indirgenerek zamandan tasarruf etmeleri düşünülmektedir.  
Hastanenin ne zaman hizmete gireceğine ilişkin Ak Parti Tuzlukçu İlçe Başkanı Mevlüt Turpçu önemli açıklamalarda bulundu. Turpçu açıklamasında yeni Tuzlukçu Devlet Hastanesinin hizmete hazır olduğunu fakat tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle açılışın Haziran ayı içerisinde planlandığını belirtti.
Haziran ayı içerisinde açılışını gerçekleştirmeyi planladıklarını anlatan Turpçu, " Hastanemiz ilçemize yıllarca hizmet verecek. Burada emeği geçen herkese ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kovid-19 salgını ile mücadeleyi çok iyi yönettikleri için, dünyadaki tüm ülkelere örnek oldukları için, şahsım ve ilçemiz adına gururlanıyorum. Dualarımızın onlarla birlikte olduğunu ifade etmek istiyorum. İnşallah Tuzlukçumuza yakışan bir hastane olacak. İnşaat çalışmaları gayet iyi gitti. İş planındaki tarihlere uyuldu. Hastanemizin bu sıkıntılı günlerde büyük hizmet vereceğini umut ediyoruz. İlçe olarak heyecanlanıyoruz" ifadelerini kullandı.
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 3495 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUSTAFA DOĞRU GÜVEN TAZELEDİ
MUSTAFA DOĞRU GÜVEN TAZELEDİ
YUNAK'TA TRAFİK KAZASI 5 ÖLÜ 2 YARALI
YUNAK'TA TRAFİK KAZASI 5 ÖLÜ 2 YARALI