ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇOCUKLARA HEDİYE PAKETLERİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇOCUKLARA HEDİYE PAKETLERİ

Covid – 19 salgınından dolayı evlerinden çıkamayan çocuklara Akşehir Ülkü Ocaklarının ziyareti sevinç dolu anlar yaşattı.

24 Nisan 2020 - 02:11

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla Akşehir Ülkü Ocakları gençleri çocuklara hazırlanan hediye paketlerini ve Türk bayraklarını hediye etti. Uzun zamandır evlerinde vakit geçiren çocuklar bu ziyaret ve hediye karşısında oldukça keyif aldı. Ailelerin ve çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.Akşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karataş 23 Nisanla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: "Milletimizin hürriyet ve kalkınma ülküsünün sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin 100. yıldönümünü hep beraber tanıklık ediyoruz.  23 Nisan 1920 ülkenin yönetiminde her türlü etki, baskı ve mandayı reddettiği tarihtir. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM’nin açıldığı tarihtir. Aranılan millet desteği ve yapılacak kurtuluş mücadelesindeki meşruiyet arayışının TBMM’nin açılmasıyla sonlandığı tarihtir.  Bu çok özel günün, çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmesi ise, millet ve devlet hayatının süreklilik içermesine yönelik idealist bir bakışın her daim var olduğunu göstermiştir.  Bu vesileyle yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlıklı, huzurlu bir şekilde yetişmelerini; hayatları boyunca vatan ve millet sevgisiyle dolu olmalarını temenni ediyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin açılışının 100.yıldönümünün aziz milletimize ve ülkemize yeni bir soluk ve heyecan getirmesini diliyorum.
Tutum ve davranışlarıyla millet iradesine bağlılıklarını her fırsatta ispatlayan ve bundan da asla ödün vermeyen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarını, muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnet hislerimle yâd ediyor, kutlu mirasın sonsuza kadar yaşatılacağını kararlılıkla ifade ediyorum." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENLİKTE EĞLENCE PROGRAMI VE LAZER GÖSTERİSİ
ŞENLİKTE EĞLENCE PROGRAMI VE LAZER GÖSTERİSİ
TUZLUKÇU'DA 2. ETAP TOPLU KONUT YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
TUZLUKÇU'DA 2. ETAP TOPLU KONUT YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI