ULUSAL FIKRA YARIŞMASININ AKŞEHİR ELEMELERİ BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ULUSAL FIKRA YARIŞMASININ AKŞEHİR ELEMELERİ BAŞLADI

Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “3. Ulusal İlkokullararası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması” Akşehir finalleri başladı.

10 Nisan 2019 - 09:10

Kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan ünlü halk bilgesi, devrinin ilim adamı, nüktedan Nasreddin Hoca'yı daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla Türkiye genelinde Akşehir Belediyesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen  "3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması" Akşehir finalleri başladı. 
Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılan ilk günkü elemelerinde 9 okul yarıştı. Jüri önünde tiyatro kabiliyetlerini sergileyen öğrenciler performansları, kostüm ve dekorları ile oldukça beğeni topladı. 
Elemeler öncesi bir konuşma yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, ilk olarak Akşehir özelinde daha sonrada ulusal bazda başlattıkları fıkra canlandırma yarışmasının büyük ilgi gördüğüne değinerek “Bu yarışmanın ana merkezi burası. Biz burada bu yarışmamıza ne kadar çok sahip çıkarsak, Türkiye’mizde diğer illerde ve ilçelerde de o kadar sahip çıkılacaktır. Yarışmamıza her yıl ilgi daha da fazla oluyor. Bu proje hem Akşehir’imizin hem de zaten tanınan Nasreddin Hoca’mızın daha çok tanınmasına vesile olmaktadır. Daha da önemlisi bütün Türk Gençliğinin Nasreddin Hoca’mızın o değerler eğitimi veren fıkralarıyla tanışmasında ve İstikbalimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha da donanımlı hale gelmesine katkı verecektir” diye konuştu.
İlk günkü elemelerde 469 puanla Kiraz Çiçekleri rumuzlu okul ile 446 puanla Hoca’nın Torunları rumuzlu okul finalde yarışma hakkını kazandı. 
3 gün devam edecek elemelerde her gün ilk ikiye giren okullar Perşembe günü Akşehir birinciliği için yarışacak. 
Birinci olan okul Konya’da yapılacak elemelerde Akşehir’i temsil edecek. 19 ilkokulun katıldığı yarışmanın ödül töreni Perşembe günü yapılacak.
HABER MERKEZİ

Bu haber 565 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı,...
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU