UMUTLU GÜNLER
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

UMUTLU GÜNLER

Akşehir Selçuk Üniversitesi Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu öğrencileri, Umut Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine ziyarette bulundular.

09 Ocak 2020 - 01:04

“En büyük engel onları görmezden gelmek” diyen Selçuk Üniversitesi Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Öğrencileri Hediyeleriyle birlikte bakım evindeki yaşlıları ve özel eğitim alan engelli çocukları ziyaret ederek, duyarlı bir şekilde onlarla konuşarak, şarkılar söyleyerek, çocuklarla oyunlar oynayarak vakit geçirdi.
Görevli Psikolojik danışman eşliğinde bakım evini gezen öğrencilere genel olarak oradaki yaşlı ve engelli çocuklar hakkında kısa bir bilgi verildi. Daha sonra yaşlılarla tek tek sohbet eden öğrenciler, yaşlıları neşelendirmek için gitar çalarak şarkılar söyledi. Rehabilitasyon merkezindeki engelli çocuklarla oyunlar oynayan özel sağlık öğrencileri, götürdükleri hediyelerle çocukları sevindirdi. 
Selçuk Üniversitesi Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu yönetimide konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: Sosyal  Sorumluluk Dersi kapsamında Hemşirelik  bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Hülya ESMER, Zeynep Büşra TEKE , Hatice DAŞGIN Umut Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde kalan bireylere ziyaret planlamışlardır. Dr.  Öğr. Üyesi Selma İNFAL KESİM sorumluluğunda 13. 12. 2019 tarihinde gerçekleştirilen ziyaret sırasında bireylerin sosyal ve bilişsel becerilerini geliştirmek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.  Etkinliklerle katılan bireyler eğlenceli vakit geçirerek memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.
Katılım ve desteklerinden dolayı Umut Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine teşekkür ederiz.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 416 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUMAR OYNAYAN KİŞİLERE TOPLAM 12.250 TL CEZA
KUMAR OYNAYAN KİŞİLERE TOPLAM 12.250 TL CEZA
AKŞEHİR KAYMAKAMI YKS BİRİNCİSİNİ KUTLADI
AKŞEHİR KAYMAKAMI YKS BİRİNCİSİNİ KUTLADI