ÜNLÜ TİYATRO SANATÇILARI AKŞEHİR’E HAYRAN KALDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÜNLÜ TİYATRO SANATÇILARI AKŞEHİR’E HAYRAN KALDI

Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında tiyatro oyunlarını sergilemek için Akşehir’e gelen ünlü tiyatro sanatçıları akşam sahne alacakları oyun öncesi Akşehir’de kısa bir şehir turu yaparak tarihi ve kültürel alanlarda gezi yaptılar.

12 Temmuz 2021 - 10:34

Nevra Serezli, Melek Baykal, Suna Keskin, Nedim Saban gibi tiyatronun duayen isimleri Akşehir’de yaptıkları kısa gezintide Akşehir’in tarihi dokusuna ve değerlerine hayran kaldı.
Gezi programı kapsamında Akşehir’in tarihi evlerinin yer aldığı sokakları gezen ekip, Akşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan tarihi kiliseyi de gezdi. Kilisenin akustiğine bayıldıklarını belirten tiyatro sanatçıları, bu alanda çok güzel tiyatro oyunları sergilenebileceğini ifade ettiler.
Kilisenin ardından yine Akşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan yukarı hamamı da gezen ekip, buranın restore edilerek turizme kazandırılmasından memnuniyet duyduklarını belirttiler. 
Tiyatro grubu Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi ile Ferruh Şah Mescidini de ziyaret ederek bu mekanlar hakkında da bilgiler aldılar.
Akşehir’e ilk kez geldiğini belirten ünlü tiyatro ve televizyon oyuncusu Nevra Serezli “Akşehir’e gerçekten bayıldım. Böyle güzel ve tarihi alanları görmek, buralarda gezmek beni çok mutlu etti. Rahmetli eşim Metin sağ iken Akşehir’e gelmiş olsaydık, bu güzel yerleri ve mekanları gezmeden Akşehir’den asla ayrılmazdık. Bu güzel yerlerin tarihe ve turizme kazandırılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
JANDARMA EKİPLERİ YARALI BAYKUŞU TEDAVİ ETTİRDİ
JANDARMA EKİPLERİ YARALI BAYKUŞU TEDAVİ ETTİRDİ