ÜRETEN KADINLAR GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÜRETEN KADINLAR GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in talimatlarıyla ilçelere kurulmaya başlanan “Kadın Kültür Evi” projesi kapsamında Sultandağı'nda kurulan Kadın Kültür Evi’nde kadınlar üretime devam ediyor.

25 Aralık 2021 - 10:15

Afyonkarahisar  Valisi Gökmen Çiçek'in talimatları ve Saygıdeğer eşleri Sümeyra Çiçek'in himayesinde oluşturulan  Kadın Kültür Evi bünyesinde kısa süre önce Sultandağı Belediyesininde destekleri ile kuruluşu gerçekleştirilen Sultandağı Kadın Kültür Evi Kooperatifi  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yada iletilen Polis Bebek'ten  önemli miktarda sipariş almıştı, sipariş için üretim bandında seri üretimine hızla devam ediyor.
Sultandağı Kadın Kültür Evi Kooperatifi bünyesinde farklı ürünlerin de üretilmesi ile  Sultandağlı bayanlar ev ekonomilerine katkı sağlarken ilçede farklı sektörlerde üretim için farklı projelere yön verecek.
Kadınlar bu evlerde her türlü eğitimi alabileceklerProjeye Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, sivil toplum kuruluşları ve gönüllü eğitmenler destek veriyor. Projede kaymakamlıklar ve belediye başkanlıkları ortak çalışıyor. Kadın Kültür Evleri’nde kadınlar istedikleri her türlü eğitimi alabilecekler. Dini anlamda siyer, Kur’an eğitimi, temel İslami bilgiler, ilmihal okumaları, kadın sağlığı eğitimleri, ergen psikolojisi, hijyen eğitimi, aile ve yaşam becerileri eğitimleri veriliyor. Haftalık söyleşi programlarının yanı sıra psikolojik destek, sosyolog, aile danışmanları diyetisyen ve vaize gibi uzaman kişilerde bilgi veriyor. İlçelerde kurulan Kadın Kültür Evleri bünyesinde kadın kooperatifleri de kurulmaya başlandı. Kadınlar bu evlerde ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri de kooperatifler sayesinde pazarlamaya başladı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EŞİNİ SOKAK ORTASINDA BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ
EŞİNİ SOKAK ORTASINDA BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ
TARIM İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİNİBÜS DEVRİLDİ 2 ÖLÜ,17 YARALI
TARIM İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİNİBÜS DEVRİLDİ 2 ÖLÜ,17...