USTALIK- KALFALIK SINAVLARI CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

USTALIK- KALFALIK SINAVLARI CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Kalfalık ve Ustalık sınavları İlçemiz Mesleki Eğitim Merkezi’nde 19 Ekim 2019 ile 27.Ekim.2019 tarihleri arasında yapılacak. Sınavlar Cumartesi günü başlayacak ve 28.Ekime kadar kadar devam edecek.

18 Ekim 2019 - 01:17

Ekim ayında yapılan bu sınavlar ile eski  sisteme göre yapılan sınavlar bitecek. Aralık ayından itibaren Ustalık-Kalfalık Sınavları E-Sınav olarak yapılmaya başlayacak. E-Sınav  Konyada E-Sınav merkezlerinde yapılmaya başlayacak. İlçelerde ise yalnızca öğretmeni bulunan mesleklerin uygulama sınavları yapılacak.
Mesleki Eğitim Merkezi Yetkililerinden alınan bilgilere göre Elim-2019 döneminde sınava girilecek dersler, sınav tarihleri, sınav saatleri Mesleki Eğitim Merkezi İlan Panosunda  ilan edildi. Sınav tarihleri ayrıca Mesleki Eğitim Merkezinin  internet sayfasından da  ilan edildi.  
Bu yıldan itibaren yeni yazılım kullanımı ile sınava girecek adaylar kurumun Web sayfasından Sınav Takip Programına TC. Numarası ile girerek, sınava gireceği derslerin sınavları,  sınav tarih ve  saati, sınavlar sonuçlandıktan sonra da sınav puanı  gibi  sınavla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilecekler. İnternet sayfasına www.aksehirmesem.meb.k12.tr  adresinden ulaşılabilecektir.
Sınava girecek  kalfa ve usta adayı öğrenci ve kursiyerler; katılacağı sınavların;  sınav tarihi sınav saati, sınav yeri, ve aday bilgilerini içeren “Sınava Giriş Belgesi”  ni Sınava girmeden önce  Okul idaresinden alacakalr
Sınavlara girecek olan adayların yanlarında Sınava Giriş Belgesi, fotoğraflı nüfus cüzdanlarını veya fotoğraflı ve geçerli resmi kimlik belgesini  bulundurmaları gerekmektedir. 
Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü  Yetkilileri; adayların sınava vaktinde ve  hazırlıklı gelmesi, sınav tarihlerine ve saatlerine dikkat edilmesi ve sınavlardan erken çıkmak yerine sınav süresini etkili ve verimli şekilde kullanmaları, soruları dikkatli okumaları, cevaplama konusunda dikkatli davranmalarını hatırlatarak  sınava girecek olan aday ve öğrencilere başarılar dilediler. 
HABER / EBUBEKİR
 ARSLAN 

Bu haber 541 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR ADINA YENİDEN DİRİLİŞ
AKŞEHİRSPOR ADINA YENİDEN DİRİLİŞ
AK PARTİ AKŞEHİR, 73. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ AKŞEHİR, 73. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ...