VALİ ÖZKAN: “HEDEFİMİZ KISA ZAMANDA HERKESİN AŞI OLMASINI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VALİ ÖZKAN: “HEDEFİMİZ KISA ZAMANDA HERKESİN AŞI OLMASINI SAĞLAMAK”

Kaymakamlar ile video konferans sistemi üzerinden görüşen Vali Özkan, koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen aşılama faaliyetlerini değerlendirdi.

06 Temmuz 2021 - 22:59

Toplantıya,  dönem içinde salgına karşı verdikleri mücadeleden dolayı Sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başlayan Vali Vahdettin Özkan; “Salgınla mücadele faaliyetleri çerçevesinde sağlık camiamız, hem tıbbi ayak hem önleyici tedbirler hem daha sonraki süreçlerde rehabilitasyon faaliyetlerinde dünyaya örnek bir çalışma ortaya koymuşlardır. Bu vesile ile sağlık çalışanlarımız her türlü teşekkürü hak ediyor. İnşallah bundan sonraki süreçte aşılama faaliyetlerinin sonucunda salgından kurtulma durumu olur. Bütün bu süreçte fazlasıyla çaba harcayan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere Kaymakamlarımızın Koordinasyonunda kolluk birimlerimiz ve diğer kamu görevlilerimiz de yüksek bir çaba içinde oldular.” dedi.
Hedeflerinin İlimizde kısa zamanda yüzde yüze yakın aşılma faaliyeti geçekleştirmek olduğunu belirten Vali Özkan; “Hedefimiz Kaymakamlarımızın organizasyonunda; İlçe Sağlık Müdürlükleri aracılığıyla Aile Hekimlerimizin İlçelerimizde tek tek bütün ailelere ulaşarak aşılama oranlarını daha yüksek seviyelere çıkarmaktır. Aile hekimleri her aileye ulaşma yönünde altyapı oluşturarak vatandaşlarımızı aşılamaya yönlendirecektir. Sağlık personelimiz gerekirse ev ev gezerek aşıya erişimi kolaylaştıracak ve aşılama oranlarını arttırılması sağlanacak. Hedefimiz kısa zamanda yüzde yüze yakın aşılma faaliyeti geçekleştirmek” dedi.
Aşılama faaliyetleri, aşıya erişim ve aşıya olan talebin artırılması yönünde yapılması gereken çalışmalar değerlendirildiği toplantıda Vali Özkan, aşıya olan talebin eksiksiz yerine getirmesi için Eylem Planı hazırlanması yönünde Kaymakamlarımıza talimatlar verdi.
Vali Vahdettin Özkan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, video-konferans aracılığıyla Kaymakamlarımızla beraber Vali Yardımcıları Mehmet Aydın ve Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftçi ve İlçe Sağlık Müdürleri katıldı. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 454 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI