VALİ TUTULMAZ’DAN SULTANDAĞI’NA ÇIKARTMA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VALİ TUTULMAZ'DAN SULTANDAĞI'NA ÇIKARTMA

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ilçe ziyaretleri kapsamında, Sultandağı İlçesine bağlı kasaba ve köylere ziyarette bulunarak, sürdürülen çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgiler aldı.

23 Ağustos 2019 - 00:37

Vali Mustafa Tutulmaz’ın ziyaretleri kapsamında Sultandağı Kaymakamı Önder Koç,Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz,  ile birlikte ilgili Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri hazır bulundular.
 İlk olarak programına Sultandağı Kaymakamlık ziyaretiyle başlayan Vali Mustafa Tutulmaz, ziyaret sırasında İl ve İlçe Müdürlerinin katıldığı toplantıya başkanlık ederek, ilçenin genel sorunları ile alt yapı, üst yapı, ulaşım, eğitim, sağlık, spor ve sosyal alanlar konu başlıkları çerçevesinde yapılan çalışmalar, faaliyetler ve projeler hakkında bilgiler alarak değerlendirmede bulundu.
Son günlerde yaşanan asayiş olaylarının yani sıra güvenlik konularının görüşüldüğü "İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı" Vali Mustafa Tutulmaz'ın başkanlığında Sultandağı ilçesinde yapıldı.
Vali Mustafa Tutulmaz, Kaymakamlıkta gerçekleştirildiği toplantının hemen ardından, Kaymakamlık binası içerisinde hizmet veren İlçe Nüfus Müdürlüğü ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda incelemelerde bulunarak yapılan iş ve işlemler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
 Daha sonra Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz 'ı makamında ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Başkan Aldırmaz'a Belediye Başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, başarılar diledi.
 En iyi şekilde hizmet vermek adına ilçe, kasaba ve köy ziyaretlerinde vatandaşlarla sık sık bir araya geldiklerini belirten Vali Mustafa Tutulmaz; “Mülki İdare Amiri ve Kamu Kurum ve Kuruluş yetkilileri olarak hepimizin görevleri ve hizmetleri ile ilgili vatandaşlarımıza karşı sorumlukları var. Bu sorumluluğu da yerine getirmek üzere her zaman halkımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Halkımızın bize ileteceği her türlü istek, talep ve öneri bizim için önem taşımaktadır. Çünkü halka hizmet etmek kutsal bir görevdir. Bizler de bu görevi lakıyla yerine getirmek adına halkımıza gerekli her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.
Konuşmasında eğlencelerimizi yasa çeviren silah atma konusuna değinen Vali Tutulmaz; “Düğün gibi mutlu günlerde sevinmek adına silah atmak çok gereksiz ve sonuçları ağır bir davranıştır. Bu olumsuz davranışı güvenlik birimlerimizin gayretleriyle ve çalışmalarıyla inşallah sonlandıracağız. Gereği neyse yapılacak ve artık bu gibi ilkel davranışlardan hep beraber uzaklaşacağız. Bizler bu yönde kararlıyız. Kendim de bunun takipçisi olacağım.” dedi. 
Hırsızlık olaylarına karşı hep birlikte dikkatli olunması gerektiğini hatırlatan Vali Tutulmaz; “Güvenlik güçlerimiz asayişin sağlanması ve hırsızlık konularında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir. Fakat yöre halkı olarak daha duyarlı ve bilinçli olmanızı tavsiye ediyoruz. Dışarıdan gelen şüpheli birini gördüğünüzde güvenlik güçlerimizle gördüklerinizi paylaşın, böylece daha güvende oluruz.” dedi.
 Ziyaretleri sırasında söz halkındır anlayışıyla, halkın sesine kulak veren ve talepler doğrultusunda yetkililere talimatlarda bulunan Vali Tutulmaz, halkımıza her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU