VAROL TÜRKOĞLU GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU YÖNETİMİNDE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VAROL TÜRKOĞLU GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU YÖNETİMİNDE

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) 1. Genel Kurulu yapıldı.

15 Mayıs 2019 - 08:57 - Güncelleme: 15 Mayıs 2019 - 08:59

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binada gerçekleştirilen genel kurulda, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da yer aldı. Genel kurulda yapılan seçimlere 124 delegeden 68'i katıldı. Seçimlere tek aday giren Cengiz Toksöz, 61 oy alarak yeni kurulan federasyonun ilk başkanı oldu.
 Seçimlerden önce konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun ülke için, gelecek nesiller için önemli bir kavram, önemli bir olgu olduğuna dikkati çekti. Genel kurulda konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Bu spora hizmet, kültürümüze, geleneğimize, geleceğimize hizmettir." dedi.TGTOF'un ilk başkanı seçilen Cengiz Toksöz, yeni federasyonun hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu.Biz, 21 Şubat 2019'da bir serüvene başladık." ifadesini kullanan Toksöz, "Geleneksel sporlarımız, bize ait değerlerimiz. Bunları kaybetmek, kimliğimizden bir şeylerin eksilmesi, silinmesi demek." değerlendirmesinde bulundu.
Akşehir Selçuklu Spor Kulübü başkanı Varol Türkoğlu federasyonun ilk yönetiminde yer almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek bundan sonra aktif spor yaparak değil Geleneksel Türk Okçuluğu camiasına ve sporcularına hizmet ederek yola devam etmeye çalışacağını söyledi.Türkoğlu Başkanımız Cengiz Toksöz'e başarılı ve sağlıklı bir çalışma hayatı diliyorum; bu süreci bu seviyeye getiren emeği geçen büyük küçük herkese teşekkür ediyorum dedi.Cengiz Toksöz başkanlığındaki yönetim de şu isimler yer aldı:
Yönetim Kurulu: Adnan Mehel, Alaattin Nalcıoğlu, Emrullah Akbulut, Metin Ateş, Muhammet Akçay, Muhammet Bakırcı, Murat Aydın, Ömer Koç, Salih Aksu, Selim Erduğan, Varol Türkoğlu, Veysel Durmaz, Yaşar Metin Aksoy ve Yücel Yılmaz.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DUDU KADIN ÇARŞISI İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR
DUDU KADIN ÇARŞISI İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR
ÇELTİK BELEDİYE BAŞKANI NİKAH TÖRENLERİNE DEVAM EDİYOR
ÇELTİK BELEDİYE BAŞKANI NİKAH TÖRENLERİNE DEVAM EDİYOR