YABANİ HAYVANLAR UNUTULMADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YABANİ HAYVANLAR UNUTULMADI

Akşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinin organizasyonuyla Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi’nin de katılımıyla doğadaki yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı.

12 Şubat 2020 - 23:46

Yabani hayvanları beslemek için düzenlenen programa; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Cansever Kayıral ve görevliler katıldı.
Protokol ve katılımcılar arazi araçlarıyla çıktıkları Cankurtaran Mahallesine bağlı dağlık arazide, yabani hayvanlar için çeşitli yiyecekler bıraktılar. Yer yer yarım metreye yakın karın olduğu alana ot ve çeşitli tahıllardan oluşan yemler bırakan ekipte bir konuşma yapan Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz “Bugün Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğimizin bir faaliyeti olarak bölgemizin ve ilçemizin değişik konumlarında dağdaki yaban hayvanlarımızın aşırı soğuklarda ve kar altında etkilenmemeleri adına gerekli olan yemleri bıraktık. Tabi kurdu kuşu beslememiz atalarımızdan gelen bir geleneğimizdir. Bizde bugün burada bu geleneğimize bir nebze katkıda bulunmaya devam ediyoruz” dedi.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da yaptığı konuşmada insanlara yardım etmek kadar onların hayatını kolaylaştıran ve onlara hizmet eden hayvanların da düşünülmesi gerektiğine vurgu yaparak “Akşehir’deki Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğimizin organizasyonuyla ilçe kaymakamımızla birlikte yaban hayatta yaşayan hayvanlarımızı yemlemek için buradayız. Akşehir Belediyesi olarak köpekler, kediler ve yaban hayvanları için böyle çalışmaları bizde yapıyor ve devam ettiriyoruz. Biz kurtlar için bile vakıf kuran bir ecdadın torunlarıyız. Sokak hayvanlarına ve yaban hayvanlarına özellikle bu karda kışta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlarımıza yem bırakmak bizim hem vicdani görevimiz hem de ecdattan gelen geleneksel bir görevimizdir” diye konuştu. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 737 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURİYET BULVARINDA KAZA: 1 YARALI
CUMHURİYET BULVARINDA KAZA: 1 YARALI
KAZA SONRASI ŞOKA GİRDİ
KAZA SONRASI ŞOKA GİRDİ