YARALI KÖPEK KONYA VETERİNERLİK FAKÜLTESİNE TESLİM EDİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YARALI KÖPEK KONYA VETERİNERLİK FAKÜLTESİNE TESLİM EDİLDİ

Gazi mahallesinde bir vatandaşın motorsikletiyle yaralı bir köpeği zincirle bağlayarak ya da sürüklenmekten yaralandığı tahmin edilen köpek duyarlı vatandaşların üzerine Akşehir Belediyesine ihbarda bulunuldu.

06 Nisan 2018 - 22:41

İhbar üzerine hemen harekete geçen Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal etmesiyle belediye veterineri tarafından gerekli ilk müdahale ve tedavilerinin yapılmasıyla Konya Veterinerlik Fakültesi’ne teslim edildi.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada “4 Nisan Çarşamba günü Gazi mahallesinde bir vatandaşın motorsikletiyle yaralı bir köpeği zincirle bağlayarak  sürükleyerek köpeği taşıma olayı görülmüş olup belediyemize yapılan ihbar üzerine Temizlik işleri müdürlüğü Personelleri olay yerine gitmiştir. Yaralı köpek veterinerimiz tarafından gerekli tedavisi yapıldıktan sonra Akşehir Belediyesi Temizlik işleri personelleri tarafından Konya Veterinerlik Fakültesine teslim edilmiştir. Konya Veterinerlik Fakültesinden aldığımız bilgiler doğrultusunda köpeğimizin sağlık durumu iyi olduğu öğrenilmiştir. Motorsiklet sürücüsü hakkında ise Konya HAYKONFED (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu) nun yapmış olduğu şikayetle Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8.Bölge Müdürlüğünün  gerekli inceleme ve tutanaklarıyla  5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu göre savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur diye konuştu. 
Ayrıca Sokak hayvanlarını koruma noktasında sağlık taramalarıyla birlikte gerekli aşılarının yapıldığı ve kısırlaştırılarak küpeleri takılmaktadır. Hayvanlarımızı sevgi ve şefkatle yaklaşmamız ve toplumun içerisinde onlarında yaşam hakkı olduğunu düşünüyoruz. Lütfen hayvanlarımıza iyi davranalım dedi. 
HABER MERKEZİ

Bu haber 2226 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇARPTIĞI MOTOSİKLETTEKİ 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇAN SÜRÜCÜ AKŞEHİR'DE YAKALANDI
ÇARPTIĞI MOTOSİKLETTEKİ 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇAN...
ANTALYA'DAN UYUŞTURUCU GETİRİRKEN YAKALANDILAR
ANTALYA'DAN UYUŞTURUCU GETİRİRKEN YAKALANDILAR