YARIŞMACILARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YARIŞMACILARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

61.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında düzenlenen Online Ulusal Satranç Turnuvası, Akşehir Manzaralı Fotoğraf Yarışması ve Bilgi Yarışmasında dereceye girenlere düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

10 Temmuz 2020 - 09:38

Cumhuriyet Meydanında yapılan törene; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği Başkanı (AKFAD) Yusuf Kezer, dernek üyeleri ile yarışmalarda ödül alan kişiler katıldı.

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliği” konulu bilgi yarışmasına 1659 kişi katılırken 1443 kişi soruları doğru cevapladı. Yapılan kura sonucu Kemal Avcı, Fatma Keser Handemir, Özlem Taşçı, Muzaffer Köse ve Zehra Uşku bisiklet ödülü kazandı.

Akşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Akşehir Temsilciliği işbirliği ile “61. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliği Online Satranç Turnuvası” gerçekleştirilirken, 160 sporcunun yarıştığı turnuvada erkekler kategorisi birincisine bisiklet, 2,3,4 ve 5. olanlara ters çalışan saat, bayanlar kategorisi birincisine bisiklet, 2,3,4 ve 5. olanlara ters çalışan saat verildi. Ayrıca Akşehir’ den katılım sağlayan sporculardan erkeklerin birincisi ve bayanların birincisine bisiklet hediye edildi.

Online Satranç Yarışmasında Erkekler gurubunda birinci Tolga Akın olurken, Eray Kılıç, Salih Eke, İbrahim Tofan ve Fatih Çelikel diğer dereceleri paylaştılar. Kız gurubunda da ise, Birinci Yulia Gökbulut olurken, Sümeyye Gülçeken, Gülsena Kandur, Ela Mullakütükçü, Selin Torun diğer dereceleri paylaştı. Online Satranç Turnuvasına Akşehir’den katılım sağlayan erkekler gurubu birincisi Yağız Yılmazoğlu ile bayanlar gurubu birincisi Nisa Abit’te bisiklet ödülü kazandı. 

Akşehir Belediyesi ve AKFAD işbirliği ile ”Akşehir Manzaraları” konulu fotoğraf yarışması Akşehir Belediyesinin Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirildi. Yarışmaya 158 kişi 200 fotoğraf ile katılım sağladı. Dereceye giren ve birinci olan Aylin Cumbul, ikinci olan Havva Akel, üçüncü olan Rabia Akkaya, dördüncü olan Fadime Eraslan ve beşinci olan Hatice Köroğlu bisiklet ödülü kazandı.

Ödüllerini almaya gelen katılımcılara törene katılan protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edilirken, gelemeyen katılımcılara ise ödüllerinin ulaştırılacağı öğrenildi. Ödül törenin ardından protokol üyeleri tarafından Akşehir Belediyesi ve AKFAD işbirliği ile gerçekleştirilen “Akşehir Manzaraları” konulu fotoğraf yarışması sergisi açılışı yapılarak, sergi gezildi.

 

Bu haber 852 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA ATEŞ AÇTIRDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA...
YASAKLARA UYMAYANLARA REKOR CEZALAR
YASAKLARA UYMAYANLARA REKOR CEZALAR