"YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU, HAYATA SAYGI DURUŞU"
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU, HAYATA SAYGI DURUŞU"

Akşehir Yıldırım İlkokulu önünde "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" mottosuyla düzenlenen "Önce Yaya" farkındalık etkinliği düzenlendi.

30 Eylül 2022 - 10:21

Trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için İçişleri Bakanlığı önemli bir etkinliğe daha imza attı. Yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen farkındalık kampanyası kapsamında, Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel öğrencilerle birlikte ışıksız yaya geçidini kırmızıya boyadı. Uygulamaya Kaymakam Dr.. Mehmet Özel'in yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Konya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Vedat Cenger, Jandarma Komutanı Teğmen Fazlı Muhammed Cavlı, Belediye Başkan yardımcısı Mevlüt Yiğit,Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu,öğretmenler ve öğrencilerde katılım sağladı. Etkinlikte, öğrenciler ellerinde bayraklar ve pankartlarla yaya geçitlerinde yayaların geçiş önceliğine dikkat çekti.
TRAFİĞİN KIRMIZI ÇİZGİSİ YAYALAR
Yıldırım Beyazıd İlkokulu  önünde düzenlenen farkındalık kampanyasında öğrencilere yaya geçidinin önemini anlatan Kaymakam Dr. Mehmet Özel, küçük yaşlarda trafik bilincinin yerleşmesinin hayati önem taşıdığını söyledi. Öğrencilere “siz geleceğimizsiniz” diye seslenen Kaymakam Özel öğrencilerden ailelerini yaya önceliğine dair bilgilendirmelerini istedi ve destek sözü aldı.  Öğrencilere etkinlik kapsamına bilinçlenmeleri için boyama kitabı ve trafik kartı verildi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 593 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ AKŞEHİR’DE SESLENDİRİLECEK
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ AKŞEHİR’DE SESLENDİRİLECEK
ILGIN'DA İŞLENEN CİNAYET MÜGE ANLI'DA ARAŞTIRILIYOR
ILGIN'DA İŞLENEN CİNAYET MÜGE ANLI'DA ARAŞTIRILIYOR