YAYLA’NIN, BİR İDEAL İNŞASI ADLI KİTABI YAYINLANDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YAYLA’NIN, BİR İDEAL İNŞASI ADLI KİTABI YAYINLANDI

Konya’da Haftalık yayınlanan Üretici Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Üretici Haber Sitesinin Genel Yayın yönetmeni İmdat Yayla’nın gazete yazılarından oluşan “Bir İdeal İnşası” adlı kitabı yayınlandı.

08 Şubat 2021 - 08:03

Konya’da Haftalık yayınlanan Üretici Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Üretici Haber Sitesinin Genel Yayın yönetmeni İmdat Yayla’nın gazete yazılarından oluşan “Bir İdeal İnşası” adlı kitabı yayınlandı. İmdat Yayla’nın Bir İdeal İnşası kitabını Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık tarafından baskısı yapıldı. Gazete yazılarından derlenen kitapta, İmdat Yayla’nın siyasi, sosyal, tarihi ve toplumsal konuları ele aldığı yazıları yer alıyor. İmdat Yayla kitabı yazarken hayallerinin peşinden gittiğini belirterek, “İnsana verilen bir emanettir ömür süresi. Takvim yaprakları tükenirken, emanetin süresi de kısalır gitgide. Dünyaya doğar, burada yaşar ve gelip geçeriz biz de. Tıpkı bizden önceki fanilerin yaptığı gibi, lakin ömür takvimi tükenirken, o takvimin arka yapraklarına her gün ne doldurabildiğimiz, neler yazdırabildiğimiz değil midir esas olan? Dünya, kendi düzeni içerisinde insanı isteyerek ya da istemeyerek de olsa her gün biraz daha küçültüyor. Şöyle birazcık düşünebilseydik, zaman akarken tek akıntının zaman olmadığını idrakinde olabilseydik keşke” dedi. 
İMDAT YAYLA KİMDİR? 
1965 yılında Konya’nın Yunak ilçesinde doğan İmdat Yayla, MTA’da ve Konya Şeker Fabrikasında çalıştı. Emekli olan İmdat Yayla Ulusal yayınlanan Tercüman ve Konya yayınlanan Anadolu’da Manşet Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2014 yılında yayına başlayan Üretici Haber Sitesinin Genel Yayın Yönetmeni görevini yürütürken, 2015 yılında da kurduğu Üretici Haber Gazetesinin de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürüyor. Evli iki çocuk babasıdır.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 424 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNAK BİRİMLER KAVŞAĞINDA KAZA 3 YARALI
YUNAK BİRİMLER KAVŞAĞINDA KAZA 3 YARALI
AKŞEHİR OSB  GENİŞLEME ALANI YG-AG ELEKTRİK ŞEBEKESİ YAPIM İŞİ İHALESİ YAPILDI
AKŞEHİR OSB GENİŞLEME ALANI YG-AG ELEKTRİK ŞEBEKESİ YAPIM...