YAZ KUR’AN KURSLARI TÜM GÜZELLİKLERİYLE DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YAZ KUR'AN KURSLARI TÜM GÜZELLİKLERİYLE DEVAM EDİYOR

Akşehir'de okulların kapanmasının ardından başlayan Zümrüt Camii'nde çocuklarla eğitim tüm güzellikleriyle devam ediyor.

03 Temmuz 2019 - 08:52

Diyanet İşleri Başkanlığının ' Haydi Çocuklar Camiye ' sloganı ile başlayan ve 4 dönemi geride bırakarak 5'inci  dönemde devam eden yaz Kur'an kursları, Akşehir Zümrüt Camiinde eğitim gören öğrencilerin kursları devam ediyor.Okulların tatil olmasını fırsat bilerek yaz Kur'an kurslarına akın eden Kuran kursu öğrencileri, Kur'an-ı Kerim ile temel dini bilgiler öğrenip, bol bol aktivitelerde bulunuyorlar.
Akşehir Zümrüt Cami yetkilileri   öğrencilerin sabırsızlıkla camiye geldiklerini söyledi.
'ÇOCUKLAR ÖZLEMLE CAMİYE DÖNMEYİ BEKLİYORLAR'
Yaz Kur'an kursunun aralıksız devam ettiğini belirten Zümrüt Camii idarecileri yaptıkları açıklamada;  'Kurslarımızda öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim, siyer ve temel dini bilgiler dersleri veriyoruz. Yaz kursumuzun bir ve 2'nci dönem eğitimi var. Kursumuzun son aşaması olan 3'üncü dönemde eğitimlerimize devam ediyoruz. Kursa elif-ba ile başlayıp Kur'an-ı Kerim'e geçenler oldu. ' dedi.Çocukları sadece derslerle sıkmayıp oyunlar ve çeşitli aktivitelerde yaptıklarını belirten yetkililer "Verdiğimiz dersin dışında öğrencilerimiz için çeşitli etkinlikler de düzenliyoruz. Çocuklarla oyun oynuyoruz. Çocuklar eve gittiklerinde özlemle camiye dönmeyi bekliyor. Hatta cumartesi pazar günleri bile gelmek istiyorlar. Çocuklarımızda her zaman cami ve ders özlemi var. Yaz Kur'an kurslarımız bittikten sonra derslerimiz devam edecek. Okul eğitimi başladığında sabahları okula gidiyorlar. Bunun için akşam yatsı arası ders vermeye devam ediyoruz. İsteyen öğrencilerimiz eğitimlerine devam edebilirler.' diye konuştu.
'CAMİYE GİTMEK İÇİN CAN ATIYORUZ'
Camide gördükleri derslerle birlikte birçok etkinlik de yaptıklarını söyleyen kurs öğrencileri gazetemize yaptıkları açıklamada 'Yaz Kur'an Kursu başladığından beri buraya geliyoruz. Her ders arasında 10 dakika molalarımız var. Molalarda arkadaşlarımızla eğleniyoruz, oyunlar oynuyoruz. Burada yeni arkadaşlarla tanıştım. Yeni dostluklar edindim. Arkadaşlarım hepsi çok iyidirler. Annelerimiz babalarımız bizi buraya Kur'an okuyalım diye getiriyor. Hocalarımız  sıkılmayalım diye bizi eğlendiriyor. Kur'an-ı Kerim öğrenmek için herkes gelebilir. Sıkılmayalım diye teneffüslerde eğleniyoruz.' dedi.Çocuklar camiye gitmek için can attıklarını belirterek şunları ifade ettiler: "Cami bizim için çok faydalı oluyor. Hafta içi her gün Kur'an eğitimini alıyoruz. Hafta sonları da bir an önce camiye gelmek için can atıyoruz. Çok eğleniyoruz. Teneffüs aralarında hiç boş durmuyoruz, spor aktivitelerini yapıyoruz. Camiye gelmeyenlerin kesinlikle gelmelerini tavsiye ediyorum. Yaz Kur'an Kursu çok güzel. Bittiği zaman gelmeye devam edeceğiz. Çok eğlenmekle beraber buradan çok iyi bilgiler alıyoruz. Camiye gelmeyenlerin, kesinlikle eğlenceyi ve dini bilgileri kaçırmamalarını tavsiye ediyorum.' ifadelerini kullandı.Çocuklar dini eğitimin yanı sıra imamlıkta yapıyorlar.
Akşehir Postası Gazetesi olarak hafızlığı bitiren öğrencilerimizi tebrik eder,diğer öğrencilerimize de başarılar dileriz. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FECİ KAZA! ÇİFT ÖLDÜ 2 ÇOCUKLARI YARALANDI
FECİ KAZA! ÇİFT ÖLDÜ 2 ÇOCUKLARI YARALANDI
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER