ALIŞTIK ARTIK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Muzaffer ŞENOL

Muzaffer ŞENOL

EMEKLİ İMAM

ALIŞTIK ARTIK

04 Ekim 2012 - 11:03

Malum Yaz günlerinde düğün yapıyoruz.  Ramazan ayının yaz ortasına gelmesi düğünlerin peş peşe gelmesi hem düğün sahiplerini hem de davetlilerin sıkıntıya girmesine neden oluyor. Haftada  üç beş düğün hangisine gideceğine şaşırıyorsun.  Ama bir şekilde gidiyorsun…
Düğün salonlarının fiyatlarına baktığında akıl almaz derecede yüksek, hizmet kalitesi düğün salonu genişliği düğün yapılacak yerin havasız durumu ve mekanın temizliğine baktığında verilen paraların yüksek olduğu aşikardır. Düğün sahiplerinin ellerinde tuttuğu defterlere baktığında yer yok bir günde iki düğün olduğu ve hafta içlerinde düğünlere rastlamaktayız.
Peki düğün salonlarında yer bulamayanlar ve düğün salonlarının fiyatlarını yüksek gören vatandaşlar , ne yapsın düğün yapmasın mı yapacaklar tabii ki, bunlarda sokakta,  evinin önünde, düğünlerini yapıyorlar.  Akşam bir bakıyorsun her yerden havai fişek atılmaya başlanılıyorlar, sanki yarış var bunun yanında bir de silah sıkana ne hacet ortaklık bir patlama sesi,  mısır gibi patır patır patlıyor yarış devam ediyor fakat yarışın finişi yok.
Kimseden ses çıkmıyor kimse şikayetçi olmuyor emniyette gelip ilgilenmiyor. Ne yapalım emniyetin ilgilenmesi için şikayet mi edelim onlar duymuyorlar mı duyuyorlar. Hep emniyeti de suçlamak gerekmiyor . Nasreddin Hoca’nın dediği gibi ‘’hırsızın hiç mi suyu yok’’ Vatandaşın hiçmi suçu yok vatandaşta yasak olduğunu bilmiyor mu? Gayet iyi biliyor. Alıştık artık yasakları çiğnemeye….. 
Korkum Allah muhafaza şehrin bir yerinde patlama yangın bir olay olsa (Örneğin Afyondaki patlama gibi) havai fişek atılıyor diye patlamaya duyarsız kalacağız. Patlama sesine alıştık artık duyarsız kalmaya da alışacağız gibi…. 
‘’Yüz Verince astarını istemek’’ (karşısındaki kişiden iyilik görünce bunu suiistimal edip şımaran ve daha fazlasını isteyen insana söylenen özlü sözdür.ilgi görünce tepeden bakmaya başlamaya benzeyendir)

Bu yazı 4725 defa okunmuştur .

Son Yazılar