OLMADI BAŞKAN
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Muzaffer ŞENOL

Muzaffer ŞENOL

EMEKLİ İMAM

OLMADI BAŞKAN

16 Nisan 2013 - 16:27

Toplumda hayatın akışını düzenleyen kişiler ve kurumlar vardır. Bunları incelediğimizde en başta sivil toplum kurumları bu görevi üstenmişlerdir. Ama bu sivil toplum kuruluşlarında görev alan başkanlar açıklama yaparlar. Herkes bunu böyle bilir ve saygı gösterir. Bir farkındalık konusu ise kurumların basın sözcüsü olduğu gibi müdürlerde açıklaya yapmaya yetkilidirler.
Kurum ve kuruluşlarda bazı yönetim kurulu üyeleri istenmeyen yerlerde ve istenmeyen şekillerde açıklamalar yapıp kurumu ve kendisini zor durumda bırakabilmektedir. Bir konuda gerekli bilgi ve birime sahip değilsen açıklamaya yapacağın konuda tam bilgili değilsen açıklama yapmadan ‘’ arkadaş, yönetim kurulu üyemiz, başkan yardımcımız, müdürümüz vb. Bu konuda daha bilgili ve donanıma sahip o gerekli açıklamaları yapacak ‘’ diyecek kadar erdeme sahip olmak hem temsil ettiğimiz kurumu hem kendimizi, hem de açıklama yaptığımız halka karşı saygılı olduğumuzu göstermez mi?
Toplumumuzun içinde tabiri caizse ‘’ saman altında su yürütmek’’, ‘’baskın çıkmak’’, her şeyi kendisi bilmek ‘’ her yerde ben varım’’ demek gibi bazılarımızın saplantıları olmaktadır. Bu saplantılar sivil toplum kuruluşları ve diğer kurum ve kuruluşlar kurumlar başında kişilerde ise vay halimize……
Çünkü bu saplantılara sahip kişilerin yapacakları hatanın bedelini ödeyemezler. Çünkü bu onlara göre bir hata değil bir iş  bir gelişme ve bilgi vermedir. ‘’Verilen ve alınan bilgilerin sağlıklı verilmesi ve alınmasında o bilgiye sahip kişiden alınıp verilmesi daha tatminkar olup doğru bilgidir.
 Ancak bilgi doğru kaynaktan alınırsa bilgi olur.

Bu yazı 4437 defa okunmuştur .

Son Yazılar