TOPLANTI KÜLTÜRÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Muzaffer ŞENOL

Muzaffer ŞENOL

EMEKLİ İMAM

TOPLANTI KÜLTÜRÜ

11 Eylül 2012 - 09:58

Toplantı  günlük hayatımızda karşılaştığımız ve hayat boyunca devam edecek etkinliğimizdir. Genelde bir şekilde bir yerlerde konular üzerinde toplantılar gerçekleştiririz. Bunun en büyük amacı bilgi alışverişi ve bilgilendirme toplantılarıdır.

Millet olarak vazgeçemediğimiz kalıtsal alışkanlıklarımızın başında toplantılara geç kalmak veya katılmama konusunu önemsemeyiz. Toplantıda çıkan kararlara saygı duyacağımıza eleştiri yaparız. Bu işin çabası….

Toplantı gün ve yeri zamanı seçilmesinde belirli özenleri göstermekten kaçınırız. Bunun en büyük nedenlerinden biri ben ne dersem o olur mantığının işlemesidir.  Bu toplantılar seçimli toplantılarsa genel kurullarsa hesap vermemizi gerektiren haller varsa, toplantı zamanını dar vakitlere sığdırmaya çalışırız. 

Seçimli Toplantı yeri ve zamanını akşamın dar vaktine, gecenin önemli saatine, hafta içine vb. sınav zamanlarında, dügünlerin sıkıştığı günlerde, yani katılımın en az seviyede katılabileceği zamanlarda,  toplantıyı yapar kaçarız. Çoğunluk sağlamada sıkıntı çekeriz. Buda önemli degildir istenmediğimiz zamanlarda…. Fakat özel bir durum söz konusu ise gelmemiz gerekir bazı toplantılara…

Toplantı; düğünden, önemli günden, tatilden, yatıp uyumaktan, dinlenmekten, önemlidir. Çünkü bazı toplantılar senede bir kez yapılır, iki-üç saat gibi kısa bir sürede biter, Senede bu kadar zamanı toplantıya ayıramayacaksak ve buna zaman bulamıyorsak, o toplantı yapacak kurumların, sivil toplum örgütlerin, üyesi olmaktan vazgeçelim. Toplantıya katılacaklar ve ileride karar vereceklerin geleceğini engellemeyelim. 
 

Bu yazı 4813 defa okunmuştur .

Son Yazılar